Kingi Targalt

Mida Sina kingiks soovid? Jõulupühad hiilivad aina lähemale. Paljudes peredes on mõtlema hakatud, mida pereliikmetele sel aastal kinkida. Kas ka teie tunnete rõõmsa jõuluootuse asemel ängi, et varsti peab poodidesse minema? Paljud on juba lahenduse leidnud ja tunnevad, et ostuhulluseta jõulud on kingitus kogu perele.

Kingi targalt

Kuidas tuua tõeline jõulurõõm oma väikeste ja suurte pereliikmeteni?

  • Tehke peres kokkulepe, et igaüks, ka lapsed, saavad ühe hästi läbi mõeldud kingi. Psühholoogid kinnitavad, et suurim rõõm on ühest oodatud kingist. Iga järgmine kink hoopis vähendab rõõmu.
  • Eelista ise tehtud või kodumaiseid kinke. Räägime ju ka lastele, et ise tehtud asi on kõige armsam. “Made in China” märgiga asjade ostmisel võib juhtuda, et toetad lapstööjõudu kasutavaid suurfirmasid. Loe täpsemalt siit.
  • Veendu, et kingitust on päriselt vaja. Ilmselt oleme kõik vähemalt ühe korra elus saanud mõttetu kingituse, mis kapinurgas tolmu koguma hakkab. Näiteks võiks jõuluteemalisi asju kinkides kindel olla, et täpselt see on puudu, seda saab ju kasutada ainult paaril nädalal aastas.
  • Kingi esemete asemel häid soove — näiteks postkaart või kiri, kus on kirjas kõik hea, mida kingisaaja sulle tähendab. Lisaks lahendab see meie kinnise iseloomuga seotud mure, et sageli ei leia head hetke, et lähedastele öelda, kui kallid nad meile on.

Kui Sa veel ei tea, mida lähedane jõuluks soovib, siis proovi meie jõulumängu:

 

Terveilm

In English

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee