Terveilm

In English

AKÜ detsembris – tõmbame otsad kokku, lehviga!

06.12.2018

AKÜ jõulukuu möödub mõneti kokkuvõtete tegemise tähe all. Ühest küljest sellepärast, et aasta lõpus tehaksegi kokkuvõtteid, teisalt seetõttu, et Sigrid läheb jaanuari keskpaigast Eesti iibeprobleemiga tegelema ja tahab enne lahkumist kõik lahtised otsad kokku sõlmida. Natuke nagu jõulukinkide lehvid. Et järgmisel juhil ja meeskonnal tervikuna oleks uuel aastal lihtsam edasi minna.

Paari nädala pärast algav pühadeaeg toob natuke kiirusele leevendust, ent enne seda teeme veel viimased välisreisid – CONCORDi juhatuse koosolek Brüsselis ja poliitikate sidususe projekti kohtumine Varssavis. Väisame hoolega jõulu- ning aastalõpupidusid, konverentse ning töörühmasid – Säästva Arengu Näitajate raporti esitlus ja konverents, Inimõiguste Keskuses annab Kari ülevaate inimõiguste olukorras, Eesti 2035 töörühmad arutlevad, SAKi fookusraport küsib koordineerimist, ERL peab Tartus argumenteeritud jõulupidu jnejne.

Leiame ka aega sisuliste dokumentide kirjutamiseks, on nendeks siis kontseptsioonipaberid Kestliku Arengu Koalitsiooni ainetel või rahastustaotlused uueks aastaks. Muidugi sõlmime suhteid, et uuel aastal oleks lihtne uue hooga edasi minna, seda eriti kohalikul tasandil.

Kõige selle kõrval leiame aega, et ära pakkida 10 000 jõulukaarti Eesti lasteaialastele. Sest pühade ajal tuleb kinkida targalt!

Teavitus ja maailmaharidus

Teavituse tegevused lähevad  jõulukampaania tähe all – “Rohelised jõulud – rohkem aega, vähem asju”. Anname nõu ja nippe, kuidas detsembrikuu stressivabalt mööda saata. Usume, et meie jõulukingid ei pea tulema firmadelt, kes reostatavad vaesemate riikide loodust ega maksa töölistele inimväärset palka. Selle asemel ostame vähem ja veedame rohkem aega lähedastega. Näiteks see lihtne graafik on osutunud nii populaarseks, et on sotsiaalmeedia vahendusel jõudnud 75 000 inimeseni (jagada saab siit). 

Kliki pildil, et näha suuremalt

Detsembriga lõppeb ka meie heade kestlike näidete kogumine ja avaldamine. Lugusid saab näha siit, inglisekeelseid kokkuvõtteid siit (paar viimast lugu lisanduvad lähipäevil).

Agne on maailmaharidust edendava konsortsiumi Bridge 47 liikmetega õige pea valmis saamas projekti kodulehe www.bridge47.org ning huvikaitsesõnumitega riigi ja ettevõtete suunal. Lisaks avab Bridge 47 õige pea ka Eestis kohaliku taotlusvooru riigisiseste maailmahariduslike tegevuste läbiviimiseks. Täpsemat infot leiab AKÜ kodulehelt selle aasta lõpus või uue alguses.

Rahulikku pühadeaega!

Aitäh teile, et olete olnud AKÜga kaasas terve selle tormilise 2018. aasta! Vaadates suunda, kuhu Eesti ja maailm täna liiguvad, siis ühest küljest on natuke hirmus, eriti kui jälgida avalikku arutelu ning poliitilisi suundumusi. Teisalt aga kui rääkida inimestega ja vaadata, mis toimub rohujuure tasandil, kui palju on meie ümber häid ja hoolivaid kaaslaseid, kes tahavad elada paremas ja õiglasemas maailmas, siis saad aru, et tegelikult ju lootust on.

Rahulikku ja lootusrikast pühadeaega ja näeme uuesti uue aastanumbri sees!

Arengukoostöö Ümarlaud:
Sigrid, Agne, Katrin, Iti, Kristen ja Karl Oskar

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee