Terveilm

In English

AKÜ juunis – loeme tibusid!

01.06.2018

Juunikuu ülevaadet võib alustada Sigridi tõdemusega, et suve lähenedes on alati tunne, et toimetusi peaks vähemaks jääma, aga millegipärast tuleb neid juurde. Seda ilmselt sellepärast, et Sigrid lõpetab enne suvepuhkusele minekut suuri asju – näiteks annab aru eesistumisprojekti kohta ja võtab kokku majandusaastat.

AKÜ üldkoosolek toimub 12. juunil Tallinnas. Baltikumi kolleegidega saame Tallinnas kokku juba sel nädalavahetusel – Põhjamaade Ministrite Nõukogu kiitis heaks meie väikese taotluse, millest sünnivad toredad asjad. Ees on ootamas veel Euroopa arengukoostöö vabaühendusi koondava CONCORDi General Assembly ja Säästva Arengu Komisjoni istung. Ning muidugi puhkus!

Huvikaitse 

Praxis uuris AKÜle, kuidas (ja kas) meil Eestis poliitika sidususte põhimõtteid järgitakse. AKÜ jälgib seda valvekoerana ning edasi arutame kolleegidega ministeeriumitest, milline mehhanism on mõistlik, et meie otsused ei kahjustaks arengueesmärkide saavutamist kodus ega võõrsil.

Praxisega teeme veelgi koostööd – Agne osaleb juunis Praxise korraldatud poliitikakujundamise baaskoolitusel, mis  annab ülevaate poliitikakujundamise ja otsuste legitiimsuse ning mõjususe tagamise nurgakividest.  Kahepäevane koolitus on mõeldud nii riigi kui kohalike omavalitsuste asutuste ning vabaühenduste esindajatele.

11. juunil kutsume riigi- ja erasektori inimesi  Gunter Pauli inspiratsiooniseminarile, mis annab ideid, kuidas kujundada kestlikumat Eesti ühiskonda. Töötoas saab inspiratsiooni ja uusi mõtteid, et luua oma ettevõtmiste kaudu senisest tõhusamat ühiskondlikku mõju.

Kodus ja võõrsil

Karl Oskar külastab Brüsselit lausa kahel järjestikkusel nädalal. Alustuseks toob ta kogemusi ja värskeid ideid Euroopa Arengupäevadelt, kus keskne teema on sooline võrdõiguslikkus ja räägitakse ka avalikust arvamusest arengukoostöö suunal. Nädal hiljem pannakse Concordi kolleegidega paika plaan, kuidas Euroopa Liidu uue eelarvega edasi minna ja kaitsta ausat arengukoostöö rahastust.

Agne on selle nädala teise poolne veetnud Helsingis Euroopa ühisprojekti Bridge 47 kohtumisel, millega tahame suurendada  maailmakodanikuhariduse mõju kogu ühiskonnale. Seekord otsitakse konkreetsemalt vastuseid küsimustele miks, kuidas, millal, kellega ja kellele?  http://kehys.fi/bridge47

Teavitus kolib!

Teavitus hakkab vaikselt suvelainele minema – Katrin kirjutab juba suvistest teemadest. Põnevam osa on hoopis see, et juunis kolib ta hoopis Tartusse! Nii on tulevikus AKÜl oma esindus ka Tartus, mis on väga loogiline, arvestades, et umbes pooled AKÜ liikmed asuvad ka seal. Lisaks muudab see kergemaks Lõuna-Eesti teavitusürituste korraldamise ja seal osalemise – ei pea iga kord vähemalt viit tundi transpordile kulutama. Anname sügisel teada, kuidas meil graafik kujuneb, kindlasti on ta igal nädalal päeva-paar ka Tallinna kontoris.

Kes-millal puhkab?

Oleme enda suvepuhkuse nii jaganud, et vähemalt kaks inimest on kogu aeg kontoris.

🌷  Katrin puhkab 11. juunist kuni juuni lõpuni ja sealt edasi töötab Tartust.

🌷  Agnel on ära juuli keskpaigast augusti keskpaigani.

🌷  Karl Oskar puhkab augusti lõpus-septembri alguses.

 🌷  Sigrid võtab välja enda mitme aasta puhkuse, et korralikult välja puhata ja on kontorist eemal 18. juunist kuni augusti keskpaigani.

Foto: Roksolana Zasiadko

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee