Terveilm

In English

AKÜ mais – hing paelaga kaelas!

27.04.2018

Esimese hooga tahaks öelda, et mais taastub AKÜ meeskond aprillikuisest pingutusest. Naljakuu tegusus võttis võhmale – lõime koalitsiooni; uurisime erasektori ja kestliku arengu teemat; rääkisime rohelisest kontorist; kommenteerisime Euroopa Liidu tulevast eelarveraamistikku; mõtisklesime arengukoostööprojektide mõju hindamise teemal; korraldasime Kuressaares kestliku arengu festivali; tegime ilusatest inimestest ilusaid pilte; lõime TMW raames püsti suurandmete seminari; rääkisime Riias maailmaharidusest; uuendasime kodulehte; vestlesime KÜSKi arenguhüppajatega kestlikkusest; võtsime vastu poliitikate sidususe uuringu; käisime Sloveenias projektipartneritega kokku saamas, tegime moerevolutsiooni, kohtusime päris printsi ja printsessiga… Ja see nimekiri jätkub! Tunnistame käsi südamel, et tervel kollektiivil on mai alguseks hing paelaga kaelas.

Aprilli suursündmus oli Kestliku Arengu Koalitsiooni loomine. Koalitsiooni eesmärk on saada koostöö- ja infoplatvormiks, mille raames saaks iga liige aidata kaasa kestlikuma maailma loomisele just talle sobival moel. Loe asutajate ühist hea tahte memorandumit ning tutvu koalitsiooni kodulehega.

Aga mida lehekuu toob? Kurvad uudised kõigepealt – meie suur eesistumise projekt sai läbi ning Iti ja Heidi liiguvad AKÜst edasi, teiste tegemiste juurde. Tõstame kübara ja teeme kniksu, aitäh et olite – AKÜ sai teie abiga palju paremaks kohaks. Maailm samuti!

Ent mida lehekuud?

Kohe pea pärast tartlaste rahvuspüha volbrit, 2. mail, tuleb kokku Säästva Arengu Komisjon, Sigrid juhib. Sigrid möllab veel arengukoostöö projektide hindamisega ning mõju mõõtmisega nii siin kui Soomes.  Lisaks tuleb otsast hakata Euroopa Komisjonile aru andma, mis siis selle eesistumise raames sai ära tehtud.

Karl Oskar nokitseb edasi Euroopa Liidu eelarve ja Eesti poliitikate sidususe raamistiku kallal. Väiksed ülesanded võimeka inimese käes! Lisaks küsib haldamist koostööprojekt EU13 riikidega.

Agne kohtub Viljandis linnaametnikega, bingotab Raplas, sammub vapralt soomlastega ühte jalga koostööprojekti edendades ning ehitab koalitsiooni. Me natuke loodame, et see koalitsioon on nagu Tallinna linn või Eesti teedevõrk, mis ei saa mitte kunagi valmis! Mida rohkem meid on, seda mõjusamad me oleme! Agnest aga on saanud tõeline ringreisja – nüüd oleks meil ainnult vaja, et Tesla meile sponsorluse korras auto annaks, millega saaks veel mõnusamalt mööda vabariiki kestlikkuse ideid põrgatada.

Katrin aga kolib vaikselt Tartusse ja teeb palju neid asju, mida Tartus tehakse. Selle kõrvalt aga teeb ka suuri asju Tallinnas. Näiteks korraldab 10. mail seminari, kuhu tuleb esinema Bea Johnson ja mille järel teeb Peeter Pihel jäätmetest gurmeed! How cool is that! Vahepeal põikab Rakverre rohenädalale. 25. mail aga võtame teemaks naised ja arengu ning tuleme telgiga tänavale. Jälgi reklaame!

Kusjuures, mai viimane nädal on kestliku arengu nädal! Pane vaim valmis!

PS: Kas te AKÜ Instagrami ikka jälgite?

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee