Terveilm

AKÜ oktoobris – lendame koos rändlindudega

15.10.2018

Oktoobris oli ja on AKÜ hästi rahvusvaheline. Neid päevi, mil keegi meeskonnast ei oleks kusagil Euroopas projektikohtumisel või konverentsil, ei ole sel kalendrikuul väga palju.

Kuhu rännuteed viivad?

Brüssel. Agne ja Katrin käisid kuu alguses Brüsselis Bridge 47 võrgustiku kohtumisel. Koos mõeldi, kuidas jõuda maailmakodanikuharidusega sinna, kus see oleks sama tavaline kui õhk, mida me hingame. Kui AKÜ erinevate partneritega kestllikust arengust räägib, siis pigem varem kui hiljem tuleb jutuks hariduse olulisus. Bridge 47 just selle haridusega tegelebki. Kui Soomes, näiteks, on kestlik areng õppekavade aluseks, siis Eestis on veel pikk maa minna. Kusjuures, 2019. aasta alguses teeb GENE võrgustik Eestis uurimuse, et mis seis meil selle maailmakodanikuharidusega siis ikkagi on.

Viin. Sigrid ja Oskar külastasid Viini, kus European Sustainable Development Network pidas aastakonverentsi ja meie saime jagada oma mõtteid ja kogemusi partnerite kaasamisest. Andsime oma parima ja saime mitmeid häid mõtteid, mida Eestis oma koalitsioonidesse kaasa võtta.

Riia. Katrin ja Sigrid külastasd Riiat – mitte jala, sorry Kristjan Jaak! – ja arutlesid Balti koostöö üle. Katrin veab täna üht heade kestliku arengu praktikate tutvustamise projekti, mis sündinud just koostöös lätlaste ja leedukatega. Ent on teisigi kokkupuutepunkte – näiteks see, et Euroopa Komisjon tahab reformida EUAid-i vabatahtlike programmi ja meile kellelegi see mõte väga ei meeldi. Parem koos tegutseda kui üksi viriseda!

Praha. Oskar pakkis sooja ilma ootuses T-särgid kohvrisse ja läks nädalaks Prahasse õppereisile. Teemaks ikka see, kuidas teha paremini huvikaitset ning mida on vaja selleks, et poliitikate sidususe teema edasi areneks.

Varssav. Kuu lõpus sõidab Sigrid Varssavisse, ringmajanduse konverentsile. Loodab saada targemaks ning märkmikku kirjutada palju häid mõtteid, mida siis hiljem kodus rakendada.

 

Probleemid ja lahendused

Ent küllap saab igaüks kas või oma kalendrit vaadates aru, et oktoober on ka muidu igati tegus kuu. Näiteks on kohe-kohe ilmumas iga-aastane AidWatchi raport. Ootame põnevusega Eesti tulemusi, kuhu suunas meie arengukoostöö rahastus liikunud on. Kuu alguses tuli välja uus Eurobaromeetri statistika selle kohta, mida eestlased meist kaugel elavate inimeste aitamisest arvasid. AKÜ suureks kurvastuseks oleme Euroopas tänase seisuga viimased, kes arvavad, et peaks aitama, kukkumine on toimunud 10 protsendipunkti ulatuses. See ja teised trendid, mis erinevatest Eurobaromeetri küsitlustest välja tulevad ei tekita kevadiste Riigikogu valimiste osas just erilist kindlustunnet.

Aga me ei heitu. Selle asemel hoopis tugevdame võrgustikke – juba 16. oktoobril kohtub koalitsioon Kestliku Arengu Heaks ning lepib kokku oma edasised tegevused. Otsisime endale ka võrgustike koordinaatorit, kes sellist sorti koostööga ning AKÜ liikmetööga tegeleks, intervjuud algavad kohe varsti.

Kuna me usume, et Eesti heaolu ei tohiks tulla teiste arvelt ja et Eestil on maailmas oma jälg (ka sisaliku tee kivil jne), siis pühendume poliitikate sidususe teemale. Septembri lõpus kutsusime kaasamõtlejad kokku ja kaardistasime ideesid. Täna töötame koos UNESCO ERKiga ja Rigikantseleiga selles suunas, et kutsuda Tallinnasse OECD eksperdid, kes aitaks seda kestlikkuse ja sidususe printsiipi käega katsutavaks teha ning praktikasse rakendada – näiteks arengukavades.

Ja lõpetuseks – GLEN vabatahtlikud on tagasi! Olge valmis, varsti jõuavad teieni kõige päikesesoojemad lood mesindusest Ugandas ning kõige üleujutustemärjemad jutud hariduse edendamisest Myanmaris.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee