Terveilm

In English

AKÜ veebruaris – hoogu lisavad valimised

07.02.2019

Veebruar on traditsiooniliselt see kuu, kui kõik tegevused saavad hoo sisse ja sel aastal annavad lisaks tavapärastele tegevustele tooni ka lähenevad valimised.

Töötoad ja seminarid

Kuu alguses korraldab Agne koos maailmakodanikuhariduse võrgustikuga Bridge 47 kolmepäevase huvikaitse- ja mõju hindamise töötoa kahekümnele Eesti ja Euroopa aktiivsele kodanikule ja vabakonna esindajale. Töötoa viivad läbi maailma kestliku arengu eesmärkidega hästi kursis olev valitsussuhete ekspert Miltton Nordics ning mõju hindamise lipulaev Mõttekoda Praxis. 

Katrin alustab säästva eluviisi töötubadega Tallinnas – ehete valmistamine taastaskutatud materjalidest on möödas, ootamas on kodukeemia valmistamine, vaimse tervise hoidmine, kompostimine, toidu kasvatamine ja muud.

Koostöö ja reisid

Agne läheb kuu lõpus Berliini võrgustiku Bridge 47 töökohtumisele, et naasta hulga heade ideedega, mida maailmakodanikuhariduse valdkonnas Eestis ja mujal edaspidi teha võiks ja saaks.  

Agne osaleb ka GENE maailmahariduse peer review´s, mis tehakse Eestis 2019. a esimeses pooles. GENE uuringu peamised partnerid on Haridus-Teadusministeerium ja Välisministeerium ning AKÜ on koos Mondoga kaasatud valdkonnaga seotud organisatsioonidena reference group´i, mis annab uuringule valdkonnas tegutseja perspektiivi ja sisendi.

Iti käib ikka Eesti kogukondasid toetamas – tulemas on kohtumised Võrus ja Jõgeval. Samal ajal valmistame ette pikemaid huvikaitse koolitusi kogukondadele.

Kristen ja Koalitsioon kestliku arengu heaks tegelevad veebruaris laienemisega nii uute liikmete näol kui ka strateegiliste suhete arendamisel väliste partneritega.  Õige pea saabub ka info koalitsiooni kevadise kohtumise ning muude sündmuste osas.

Rahastus

Suur aitäh kõigile liikmetele, kes esitasid oma taotlused Bridge 47 avatud taotlusvooru “Innovatsioon maailmakodanikuhariduses”! Kohalike projektide hindamine algab juba veebruari lõpus ning üle-euroopaline hindamiskogu tuleb kokku märtsis.

Agne eestvedamisel kirjutame rahvusvahelist noortele suunatud teavitusprojekti varakevadisse DEAR vooru.

Valimised

Jaanuari lõpus saatis Karl Oskar Riigikogu valimistel kandideerivatele erakondadele lisaks AKÜ seisukohtadele ka küsimused, mille eesmärk on saada rohkem infot parteide järgmise nelja aasta prioriteetide kohta arengukoostöö ja kestliku arengu vallas. Veebruari teisel nädalal teeme saadud vastustest kokkuvõtted, mida jagame läbi meedia ka avalikkusega.

Teavitus

Katrin tegutseb mitmel rindel – aitab valimiste eel kestliku arengu teemadele tähelepanu tõmmata, korraldab Roosa Prügi Päeva ja kirjutas KÜSKi taotlust, et AKÜ saaks hakata kestliku arengu koolitusi läbimõeldumalt pakkuma.

Foto: Karl Ander Adami

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee