Terveilm

In English

Algasid EP valimised – Eesti kandidaatide nägemused ja lubadused kestlikuks arenguks

16.05.2019

7. mail toimus Euroopa Parlamendi valimistel osalevate kandidaatide debatt kestliku arengu teemadel. Debatt peatus pikemalt keskkonna, majandusarengu ja arengukoostöö teemadel. Osalejateks olid Mihkel Kangur (Elurikkuse Erakond), Tunne Kelam (Isamaa), Sven Mikser (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) ning Kalle Palling (Reformierakond), debatti modereeris Anna Karolin (SpeakSmart).

Debati esimeses pooles toimus iga osalejaga individuaalne vestlus, kus kandidaadid said märgistada ära oma vaate antud teemale ning tuua välja millised kestliku arengu eesmärgid on neile kõige olulisemad. Vestlusele järgnes modereeritud debatt ning lõpetuseks tõid kandidaadid välja, miks neid valida. Detailset kokkuvõtet sellest, millised on kandidaatide nägemused ja lubadused kestlikuks arenguks, saab lugeda siit.

Mihkel Kangur soovitas ERE poolt valida, sest nad toovad teise vaate poliitika tegemisele, haakides lahti poliitilise ja majandusliku võimu ning teevad seda tunduvalt enam kodanike kaasates. Samuti on nende jaoks oluline keskkonna taastamine.

Kalle Palling tõi välja kolm väljakutset, mis on tema jaoks olulised ning mida peab tajuma suurema pildi raames – tehnoloogia areng, kliimamuutused ja rahva arvu kasv, millele peab tähelepanu pöörama.

Sven Mikser usub, et ühiskonda saab edukalt ja kestlikult arendada ainult tervikuna ning tema jaoks on jätkuvalt relevantne loosung „inimene eelkõige“, samuti lisas ta, et mitmed keskkonnaorganisatsioonid leidsid, et nende programm on üks keskkonnasõbralikumaid.

Tunne Kelami sõnul on Euroopa Rahvapartei toonud Euroopa Liitu sotsiaalse turumajanduse, mis arvestab sotsiaalsete mõjudega ning on keskkonnasõbralik, Eesti hääl võimendub seal mitmekordselt, sest tegu on suurima fraktsiooniga Euroopa Parlamendis.

 

Debati korraldas Arengukoostöö Ümarlaud projekti Bridge 47 raames.
Projekti rahastab Euroopa Liit.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee