Terveilm

In English

Eesti tehnoloogiafirmad allkirjastasid roheleppe

17.09.2019

Foto: The Baltic Times

Foto: The Baltic Times

Täna allkirjastati rohelepe, millega võtab 33 ettevõtet kohustuse vähendada oma tegevuse kaudu ühiskonnale avaldatavat negatiivset mõju ning suurendada positiivset. Pöördumine täismahus allpool.

x           x          x

Kliimamuutusega kaasnevad muutused ka eesmärkides ja majandusmudelites. Kõigil ettevõtetel, sealhulgas tehnoloogiaettevõtetel, on oluline mõju majandusele ja keskkonnale. Samas on uutel tehnoloogiatel, sealhulgas digitaaltehnoloogiatel, võtmeroll jätkusuutliku majanduskasvu ja majandusmudelite elluviimisel.

Eesti tehnoloogiaettevõtetel on kogemus muuta maailma – globaalsete kliima- ja keskkonnaprobleemide ulatus pani meid otsima leidlikke lahendusi ühise eesmärgi saavutamiseks.

Täna allkirjastame roheleppe, millega võtame kohustuse vähendada oma tegevuse kaudu ühiskonnale avaldatavat negatiivset mõju ning suurendada positiivset. Tänaseks on roheleppega liitunud kokku 33 tehnoloogiaettevõtet ja organisatsiooni: Autlo, Bolt, Cachet, Cash On Go, Corle, Cybernetica, Cybexer Technologies, E-Governance Academy, eAgronom, Empower, Evocon, Fundwise, GoSwift, Guardtime, Icefire, Lift99, Pactum, Proud Engineers, RaulWalter, Reverse Resources, SK, Skeleton Technologies, Stigo, Telia, The Exit Academy, Thorgate Management, Topia, TransferWise, Veriff, Weekdone, WePower, Xolo ja Yaga.

Toetame Pariisi kliimaleppe ambitsioonikat täitmist ja rakendamist, sealhulgas Euroopa Komisjoni üleskutset aastaks 2050 saavutada kliimaneutraalne Euroopa. Oma tegevustes võtame eeskuju riikidest, piirkondadest ja linnadest, mis seavad veel ambitsioonikamaid eesmärke. Üleminekut süsinikuneutraalsele ringmajandusele näeme keeruka eesmärgina, aga ka võimalusena arendada ja käivitada uusi ärimudeleid ning tehnoloogiaid.

Meie eesmärk on teadvustada ettevõtete keskkonnamõju, mõõta ja jälgida ettevõtete tegevusi ning mõjutada ühiskonda innovatsiooni kaudu, kasutades ettevõtet ja tehnoloogiat majanduse keskkonnasäästlikuks muutmisel. Soovime olla eeskujuks teistele ning teha ennetavat koostööd valitsuste, valitsusväliste organisatsioonide, teadus- ja uurimisasutuste, teiste ettevõtete ja algatustega. Ühtlasi avame deklaratsiooni ka kõigile uutele liitujatele tehnoloogiavallast: kutsume tehnoloogiafirmasid nii Eestis kui üle maailma alla kirjutama ning osalema konkreetsete tegude kaardistamisel alates oktoobrist.

Ootame nõuandeid ja soovitusi ning oleme valmis igakülgseks koostööks. Täpsemalt meie algatusest deklaratsioonis ja meie kodulehel techgreenpledge.org

Lugupidamisega asutajate nimel

Martin Ruubel, Guardtime’i president
Janer Gorohhov, Veriffi kaasasutaja
Robert Pajos, Telia Eesti juht
Martin Villig, Bolti asutaja

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee