Terveilm

In English

Joonistusvõistlus “Minu Saaremaa 2025”

15.03.2018

14. aprillil toimub Kuressaare Kultuurikeskuses  kestlikku elustiili tutvustav festival HOOLIDES HOMSEST. Festivali raames kutsutakse kõiki Saaremaa koolinoori osalema joonistusvõistlusel  “Minu Saaremaa 2025”.

Sel aastal oleme kõik Eesti Vabariigi sajanda juubeli tähistamise lainel, kuid juba täna on vaja mõelda sellele, mida on vaja selleks, et saaksime sama suure õhinaga tähistada ka meie riigi kahesajandat sünnipäeva. Kuidas elada nii, et keskkond meie ümber säiliks tervena ning inimesed saaksid ja tahaksid ka saja aasta pärast saarel elada? Küllap peame kõik mõtlema sellele, kuidas meie endi igapäevased väikesed toimetused mõjutavad maailma meie ümber ja mida väikest ning suurt saame ise teha selleks, et hoida oma kodusaart ja seeläbi kogu planeeti.

Võistlusele on oodatud joonistused (maalist koomiksini ehk üpris vaba valik), mis annavad edasi laste mõtteid kestliku ehk jätkusuutliku arengu ja Saaremaa tuleviku kohta. Ootame vaba fantaasialendu – kestliku elustiili alla võivad minna nii pisikesed igapäevaeluga seotud tähelepanekud ja tegevused kui ka ülemaailmsed küsimused. Kokkuvõtlikult: millisena tahaksid teie õpilased näha Saaremaad aastal 2118?  

Tore oleks, kui lapsed lisaksid mõnelauselise selgituse oma töö ja teemavaliku kohta; vajadusel võib sisu kirjutada lahti ka pikemalt.

Võistlusele on oodatud osalema kõik koolilapsed.

Õpetaja lisainfo kestlikust arengust

Tööde esitamise tähtaeg: 5.04.2018

Tööd palume tuua Kuressaare Avatud Noortekeskusesse ‘Noortejaam’ (Pihtla tee 3), Kuressaare ja tähistada võistluse teemaga “Minu Saaremaa 2025”

Õpetaja lisainfo kestlikust arengust

Lisaküsimuste korral pöörduda Astrid Vaiksaare poole e-aadressil: astridvaiksaar@gmail.com või helistada telefonil 56268800.

 

Parimate tööde autasustamine toimub Hoolides homsest festivalil kell 13:00.

Festivali korraldavad MTÜ Arengukoostöö Ümarlad ja kohalikud akviivsed inimesed

Arengukoostöö Ümaralaud töötab tasakaalus tuleviku nimel: et ühiskond oleks õiglane, et majandusest võidaksid kõik ja et planeet ei saaks otsa.

Foto: Nele Tullus

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee