Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Konkurss 2017

Info GLEN 2017 konkursi kohta:

  1. Avaldusi saab saata kuni 31. jaanuarini kell 17.00. Hiljem saabunud avaldused ei lähe arvesse. Hea soovitus – meili teel tasub avaldused saata hiljemalt 31.01 kell 16.oo (meili edastamine ei toimu alati silmapilkselt).
  2. Kandidaadid peavad valdama eesti keelt ning lisaks ka projekti elluviimiseks eeldatavat keelt (täpsemalt märgitud projektide kirjelduste juures). Vene keele oskus tuleb kasuks.
  3. GLEN lähetusele eelnevad intensiivsed koolitused, mis valmistavad osalejad ette toimetulekuks uues keskkonnas ja projekti edukaks elluviimiseks. Koolitustel osalemine on kohustuslik.
  4. Pärast kodumaale naasmist jagavad GLEN vabatahtlikud erinevate tegevuste (artiklid, esinemised, fotonäitused, jne) kaudu oma kogemusi Eestis. Info eelnevate aastate vabatahtlike külla kutsumiseks leiad siitsamast lehelt.

Enne kandideerimist:

  1. Tutvu allolevast nimekirjast GLEN projektide ja riikidega. Rohkem infot iga projekti kohta saab selle pealkirjal klikkides.
  2. Vaata läbi KKK osalejatele. Pane tähele, et GLEN programmil on omaosalus 100 eurot.
  3. Kui soovid GLEN vabatahtlikuks kandideerida, siis avalduse saad alla laadida siit. Saada see aadressile glen@terveilm.ee 

GLEN vabatahtlike reisikulud sihtriiki, stipendium ja kindlustus kaetakse Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.
VM_arengukoostoo_est

India - põllumajandusvõtted ja terviseedendus naistele ning tüdrukutele

Keeled: inglise
Osalejate arv: 2 (Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: tervis, põllumajandus, keskkond
Vabatahtliku taust: põllumajandus, metsandus, meditsiin, keskkond.
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, alates augustist 2017
Sind huvitavad naiste tervis, maapiirkondade areng ja põlllumajandus? See projekt tegeleb kahe põhilise teemaga – põllumajandus (ja veemajandus) ning naiste ja tüdrukute terviseedendus. Selles projektis tulevad kasuks eelnevad kogemused mahepõllumajanduse ja kahjurite tõrjega, aga ka naiste reproduktiivtervise ja hügieeniga.Vabatahtliku võtab vastu WORD (Women’s Organisation for Rural Development), kus töötab 17 inimest ning 7 vabatahlikku. Organisatsioonil on neli põhieesmärki: (1) edendada võrdõiguslikult tervist, haridust, kultuuri ja keskkonnateadlikkust, (2) edendada naiste terviseõiguseid teadlikkuse tõusu ja koolituste kaudu, (3) aidata majapidamistel praktiliste koolitustega majanduslikult iseseisvuda ja (4) julgustada naisi kaitsma karjaloomi ja looduslikku mitmekesisust. WORD aitab väiketootjatel alustada mahepõllumajandusega ja aitab väikeettevõtjaid (riidetootjad, kookosetoodete valmistajad, nõudevalmistajad).Vabatahtlik töö toimub Lõuna-Indias, Pothanuri linnas. Vabatahlik töötab keskkonnateemadega, mis võivad sisaldada nii põllumajandust kui veepajandust. Samuti toimub töö teismeliste ja naistega terviseteemadel, nagu repoduktiivtervis, naiste õigused ja hügieeniteemad ning ökoloogiliste menstruaalsidemete kasutamine.Kolmandaks tegeleb vabatahlik planeerimise, dokumenteerimise ja raporteerimisega.

Palestiina - töö noortega kultuuri ja kunsti vallas

Keel: inglise, araabia (soovitav)
Osalejate arv: 2 (Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: haridus, ühiskond, töö laste ja noortega
Vabatahtliku taust: sotsiaalteadused/sotsiaaltöö, kommunikatsioon/meedia, kunst, kasvatusteadused/haridus
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, alates augustist 2017

Kas soovid kaasa lüüa haridusalastes, kunsti- ja kultuuriprojektides noortele? Räägid veidi araabia keelt ja soovid seda edasi õppida? Kui Sul on kogemusi sotsiaaltöö, hariduse või kunstiga, siis see projekt on Sinu jaoks. Kasuks tulevad ka kogemused töötubade läbi viimisel, hea suhtlusoskus ning inglise keel.

Human Supporters Association (HSA) asub Nablus’e linnas Palestiinas. Selle eesmärk on pakkuda noortele rahumeelseid ja positiivseid tegevusi. Organistatsiooni põhitegevused hõlmavad okupatsiooni tõttu kannatanud laste, noorte ja naiste psühholoogilist heaolu ja haridust. HSA loob võimalusi kunsti, kultuuri ja vaba aja tegevuste jaoks ning toetab tulevasi kogukonna liidreid. Organisatsiooni sisemine eesmärk on leida võimalusi väikeste projektide iseseisvaks rahastamiseks ja luua rahvusvahelisi partnerlussuhteid.

Vabatahtlik osaleb HSA koolide toetamise projektis. Panustada saab noorte vaba aja sisustamise, laagrite korraldamise, keeletundide läbi viimise või korralduslike ülesannetega.

Projekti inglisekeelne kirjeldus.

 

 

Gruusia - taluturismi arendamine ehk agroturismi loomine

Keel: inglise, vene (soovitav)
Osalejate arv: 2 (Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: turism, ökoloogia, keskkond
Vabatahtliku taust: : turism, keskkonnateadus, põllumajandus
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, alates augustist 2017

Kas oled huvitatud loodus- ja kultuuripärandi säilitamisest ja kaitsmisest? Soovid toetada kohalikke kogukondi läbi turismi arendamise? Kui sul on taustateadmised turismikorraldusest ja põllumajandusest või omad teadmisi muul sarnasel alal, siis võib see pakkumine just Sind huvitada. Ideaalis oled sa loominguline inimene ja omad praktilisi kogemusi taluturismi suunast, mis ühendab põllumajanduslikku tootmist turismiga ehk agroturismist.

Borjomi-Kharaguali rahvuspark asutati 1995 aastal ning avati ametlikult 2001. aastal, et kaitsta Gruusia Samtskhe-Javakheti piirkonna looduspärandit. Pargis töötab 75 inimest, kes tegelevad erinevate kaitsemeetmetega ja pargist leitavate liikide järelvalvega. Külastajatel on võimalus nautida erinevaid vaba aja veetmise võimalusi, toetades samal ajal loodusturismi ja keskkonnaharidust. Pikemas perspektiivis on kavas välja töötada spetsiaalsed turismipakkumised, mis sisaldavad elusloodusest osa saamist.

GLEN vabatahtlike ülesanne on luua alus agroturismiga tegelemiseks Haragauli (Kharagauli District) piirkonnas Gruusias – hinnata piirkonna agroturismi arengu potentsiaali, et koostada ala turismiprogramm. Programm tutvustab külastajatele traditsioonilisi tegevusi nagu mesindust ja juustu tegemist. Soovitatav on kaasa võtta isiklik sülearvuti.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

Ghana - teadlikkuse tõstmine kullakaevanduste mõjust tervisele

Keel: inglise
Osalejate arv: 2 (Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: tervis, ökoloogia, keskkond
Vabatahtliku taust: meditsiin, tervishoid, pedagoogika, haridus, keskkonnateadused
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud perioodil 4. august – 4. november 2017

Kas sooviksid tõsta inimeste teadlikkust maavarde kaevandamisega seotud terviseprobleemidest? Kas sul teadmised keskkonnast, tervisest või haridusest? Kui sul on praktiline kogemus koolituste või muude hariduslike tegevuste organiseerimisel, võib see prjoekt just Sind huvitada. Uuringute läbiviimise oskus või teadmised kaevandamise ohtudest tervisele on eeliseks.

Organisatsioon “Health And Development Association of Ghana” (HADAG) asub Ghanas Prestea linnas, mis on tuntud kui kullakaevanduste linn, kus keskkonnareostus on suureks probleemiks. HADAG toetab tervislikku eluviisi. Organisatsioon õpetab inimestele kullakaevanduste ja terviseprobleemide vahelisi seoseid. Organisatsioonis on 6 töötajat ja rohkem kui 250 vabatahtlikku.

GLEN vabatahtlikud toetavad organisatsiooni tegevusi laiendades neid rohkemate küladeni. Vabatahtlikud tegelevad teadlikkuse tõstmisega ning aitavad igati oma erialaste teadmistega organisatsiooni töö korraldusele kaasa. Uurivad valdkondi nagu kaevandamine, keskkonnareostus ja tervis ning organiseerivad vastavalt uuringu tulemustele koolituse. Arendatud treeningumudelit kasutavad tulevikus uued vabatahtlikud. Lisaks toetad hariduslike materjalide arendamist, mida organisatsioon teadlikkuse tõstmiseks kasutab.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

 

Kamerun - praktilised koolitused kestliku äri ja IT vallas

Keel: inglise, prantsuse (soovitav)
Osalejate arv: 2 (Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: sotsiaalne ettevõtlus, IT, tööhõive
Vabatahtliku taust: IT/veebidisain, ettevõtlus, ärijuhtimine, raamatupidamine, kommunikatsioon, haridus.
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, alates juulist 2017

Oled huvitatud ettevõtlusest ja kestlikust ärist? Sul on head kommunikatsioonioskused ja soovid kogemusi koolitajana? Kui Sul on teadmisi äri, rahanduse, raamatupidamise või IT-vallast, siis võib see projekt olla täpselt Sulle! Kindlasti peaksid end mugavalt tundma koolitajana, kogemused töötubade või seminaride läbiviimisel tulevad raudselt kasuks.

The Institute of Practical Accounts and Database (IPAD) töötab Kamerunis, Buea’s. IPAD pakub noortele spetsialistidele praktilisi koolitusi erinevades valdkondades – ettevõtlus, rahandus, juhtimine ja IT. Organisatsioonis töötab neli inimest, kes korraldavad raamatupidamisalaseid koolitusi talunikele, koolidele ja sotsaalsetele ettevõtetele. Nende eesmärk on vähendada tööpuudust ja julgustada noori ettevõtlusega tegelema.

GLEN vabatahlik aitab IPADil nende programmi reklaamida ja osalejaid värvata. Koos põhitöötajatega loote te uue koolitusprogrammi Sinu erialalt ja viite läbi koolitused.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

 

 

Kamerun - teater avalikus ruumis

Keel: inglise
Osalejate arv: 2 (Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: kultuur, kunst, haridus
Vabatahtliku taust: kunst/kultuur, meedia/kommunikatsioon
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, alates juulist 2017

Kas usud, et kunst kuulub avalikku ruumi? Kas sooviksid koos noortega luua teatrietenduse? See projekt pakub võimalusi avastusteks ja eksperimenteerimiseks. Soovitav on kogemus kunsti, teatri, produktsiooni või kultuuri vallas, kindlasti oodatakse oskuseid töös kaameraga ja videotöötlusega. Sa peaksid olema avatud mõtlemisega ja algatusvõimeline, kasuks tuleb kogemus sündmuste korraldamisel.

Organisation Dream Reformation toetab noorte talentide arengut. Nad asuvad Bamenda linnas ja korraldavad avalikke kultuuriüritusi. Meeskonnas on kolm töötajat ja kuus vabatahtlikku. Organisatsiooni eesmärk on toetada kohalikku majandust, säilitada kultuurilist identiteeti, mitmekesistada kultuuri ja äratada huvi ajalooliste ja kultuurisündmuste vastu. Samuti tegeletakse orbude haridussüsteemi parandamisega.

Seoses televisiooni võidukäiguga on kohalik kultuur jäänud tahaplaanile. Dream Reformation soovib seda suundumust muuta ja populariseerida Bamenda kunsti ja kultuuri. Koostöös kohalikega planeerib ja loob vabatahlik teatri meistriklassi (või töötoa, kui meistriklass kõlab liiga uhkelt). Koos noortega valite teema ja loote etenduse, mis peegeldab nende kogukonda ja väljakutseid. Pärast prooviperioodi korraldate te Bamedas avalikud etendused. Kogu projekt tuleb ka videona üles võtta ja sellest projekti lõpus lühike dokumentaalfilm monteerida.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

Uganda - ökoloogiline põllumajandus HIV/AIDSi nakatunute peredele

Keel: inglise
Osalejate arv: 2 (Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: maaelu, keskkond, põllumajandus
Vabatahtliku taust: põllumajandus, metsamajandus, keskkonnateadused, maaelu edendamine, haridus.
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, alates juulist 2017

 

Kas Sind huvitavad mahepõllumajandus ja väiketalude pidamine? See projekt hõlmab nii terviseedendust kui kestlikku põllumajandust, et parandada HIV/AIDSi nakatunud peredele elatist. Vabatahtlikul peaks olema kogemus põllumajanduse, metsanduse või keskkonnateemade vallast, et osaleda praktilises metsanduse ja mahepõllumajanduse koolituste läbi viimisel.

Ndibwami Integrated Rescue Project (NIRP) asub Masaka linnas ja toetab HIV/AIDSi nakatunute peresid. Organisatsiooni eesmärk on perede toimetulekut parandada ja aidata neil viirusega võimalikult hästi toime tulla. Tegevused hõlmavad ennetustegevusi ja teadlikkuse tõstmise kampaaniaid, orbude ja perede hariduse toetamist, naiste tugigruppe ja kriisinõustamist. Lisaks tegeletakse vee- ja sanitaartingimuste parandamise ja nende teemade teadlikkusega. Nüüd soovitakse tegevuste nimekirja lisada ka sotsiaal-majandusliku toimetuleku toetamist ja kestliku põllumajanduse teemasid.

GLEN vabatahtlik aitab mahepõllumajanduse soovituste välja töötamisel ja koolitusprogrammi loomisel, mis hõlmab metsandust, loodusliku väetise kasutamist ja aedviljakasvatust.  Koos kohalike vabatahtlikega korraldate te turu-uuringu vajaduste välja selgitamiseks kohalike seas. Ülesannete hulka kuuluvad ka aedade hooldus ja näidisaiandi loomine. Olenevalt vabatahtliku oskustest võib ta panustada ka säästlike ahjude ehitamisel.  Projekti laiem eesmärk on tutvustada säästlikku metsandust, peatada metsade vähenemist ja parandada regiooni mullastiku kvaliteeti.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

Nepal - maavärinas hävinud küla üles ehitamine

Keel: inglise
Osalejate arv: 3 (Slovakkiast, Eestist, Saksamaalt)
Valdkond: ökoloogia, keskkond, haridus
Vabatahtliku taust: ärijuhtimine ja ettevõtluse arendamine, turundus, rahandus, käsitöö, kunst, ehete valmistamine, ehitamine
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, alates augustist 2017

Kas Sa omad põhjalikke teadmisi või oskusi rahaplaneerimisest, turundusest või ärijuhtimisest? Kas Sul on ehk eelnevaid kogemusi mittetulundusühingutes, klienditeeninduses või graafilises disainis ning avalikult esinemine ei valmista Sulle muret? Vahest on Sul hoopis kogemusi käsitöö ja ehete valmistamisega või ehitamisega? Kas mõisted veemajandus, jätkusuutlik ehitamine ja mahepõllundus kõlavad Sulle tuttavalt? Siis võib Sulle huvi pakkuda Kevin Rohan Memorial Eco Foundation’i (KRMEF) projekt tervikliku küla rajamiseks.

KRMEF’i eesmärk on luua jätkusuutliku kogukonna elamismudel, mis aitab parandada kohalike inimeste elutingimusi. Khahares, väikeses külas Kathmandu orus, kuuluvad organisatsiooni tegevuste hulka teadlikuse tõstmine keskkonnaprobleemidest, haridusest, looduslikust ehitamisest ja mahetoidu tootmisest. KRMEF pakub tööd kohalikele inimestele ja arendab projekte ning rajab ehitisi kogukonna kasutamiseks. Nende ehitiste hulka kuuluvad lasteaed, mänguväljak ja raamatukogu ning tervisekliinik ja tulevane külakeskus. 2015. aasta maavärinate tagajärjel tegeleb organisatsioon inimeste kodude ülesehitamisega.

GLEN vabatahtlikud aitavad külaelanikke jätkusuutlikul ja efektiivsel viisil nende ettevõtete loomisel. Vabatahtlikel palutakse võtta arvesse kultuurilisi tavasid ning kasutada traditsiooniliste hoonete tehnikaid ning looduslikke materjale. Vabatahtlikud kasutavad oma oskusi, et toetada ehitustegevusi, põllumajandust ja käsitöö toodete valmistamist. Lisaks osalevad vabatahtlikud vihmavee kogumise seadme paigaldamises. Soovitatav on kaasa võtta isiklik sülearvuti.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

Täida küsitlus, võida meeneid!