Kingi Targalt

Päkapikud

Päkapikud käivad terve detsembrikuu, nad toovad põnevust, salapära ja jõuluootust. Mida võiks päkapikk aga lisaks kommile sussi sisse panna? Maiustused on küll toredad, samas ei tahaks lapse iga hommikut ju suhkrulaksuga alustada. Kogume siia mõtteid, milliseid loodussõbralikke üllatusi päkapikud veel tuua võiks. 

Elu läheb palju lihtsamaks, kui meenutada, mis on päkapiku ülesanne – see on jõuluootus, salapära ja üllatus! Päkapiku eesmärk ei ole tuua palju kalleid mänguasju, pigem pisikesi meenutusi sellest, et maagiline aeg on tulemas.

  • Kuivatatud puuviljad – magus, aga tervislik.
  • Kaunid klaashelmed, erilised kivid või kui kuskilt mõistliku hinnga leiate, siis ka poolvääriskivid – nagu kalliskivid!
  • Midagi loodusest – erilise kujuga kivike või käbi paneb lapse fantaasia tööle, kust päkapikk selle leidis?
  • Vanemale lapsele kirjake – vanemad soovitavad, et võiks olla pigem üldine, et lapse ja päkapiku vahele ei tekiks liiga konkreetset sidet, mis pärast võib seda suurema pettumuse põhjustada, kui selgub, et päkapikku ei ole.
  • Tore tegevus, mida laps saab samal päeval koos vanemaga teha. See võib olla ükskõik, mis lapse silma särama paneb – jalutuskäik, kus ta saab ise koera rihma hoida, matk, vanniskäik või piparkookide tegemine. Aga päkapiku lubadustest tuleb kinni pidada ja tegevus samal päeval ära teha 😉
  • Midagi praktilist – kui lapsel on vaja uut hambaharja, siis võib selle ka päkapikk tuua.
  • Joonistus- ja kunstitarbed (miks mitte jõulukaartide valmistamiseks?).
  • Jõuluehted või materjal nende valmistamiseks.
  • Patsikummid, juukselõksud (osad lõksud sobivad ka poistele).
  • Pusled, templid, legokomplektid – osade kaupa, nii et laps saab iga päev mõne tüki.

Kindlasti on ka teie peres häid mõtteid ja ideid. Palun jagage neid selle postituse all, lisame nad hea meelega siia nimekirja 🙂

Päkapikkude lugu

Osadel vanematel tekib päkapikkude teema juures ka dilemma. Tahaks rikastada enda lapse jõuluaega päkapikkude toodud salapäraga, kuid samas on tunne, et nende laps võib tulevikus liialt pettuda, kui selgub, et päkapiku asemel panid hoopis vanemad üllatusi sussi sisse.

Näiteks saab lastele rääkida imetoredat lugu päris ehedast jõuluvanast Püha Nikolausist, mis seob kokku ajaloo ning päkapikkude muinasjutu. Üks ema leidis aga väga südamliku ja ka tõese viisi, kuidas rääkida lastele, et igaühest võib saada jõuluvana.

Foto: Mini Lotta

 

Terveilm

In English

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee