Terveilm

In English

Keskkond

Kui kõik inimesed maailmas elaksid nii nagu meie siin Eestis, läheks inimkonna ülalpidamiseks vaja rohkem ressursse kui maakeral jagub.

Inimtegevuse mõju Maa ökosüsteemile saab hinnata näitajaga, mida nimetatakse ökoloogiliseks jalajäljeks. Keskkonna säästmise seisukohalt on oluline ka see, kuidas asjad on toodetud, sellest annavad kõige lihtsamini aimu tootemärgised (nt ökomärk). AKÜ liige Eesti Roheline Liikumine on juba aastaid aidanud keskkonnateadlikel tarbijatel orienteeruda meie kaubandusvõrgu toodete seas. Näiteks on Rohelise toote kampaania eesmärk muuta keskkonnasõbralike ostuvalikute tegemine veelgi lihtsamaks.

Kuigi see võib tunduda keerulise ettevõtmisena, ei eelda keskkonda säästev eluviis kardinaalseid muutusi või kõikidest mugavustest loobumist. Alustades lihtsatest igapäevastest asjadest, nagu kilekottidest loobumine, elektrienergia säästmine või prügi sorteerimine, kujuneb sellest mõne aja möödudes loomulik ja enesestmõistetav käitumine. Suurt tähtsust omab ka see, kuidas liigud punktist A punkti B.

Vaata oma kodus ringi ning uuri muid võimalusi vee, elektri ja erinevate materjalide säästmiseks. Hea praktiline sissejuhatus keskkonnasäästliku eluviisi juurde on Epp Petrone “Roheliseks kasvamine“. Teine oluline abimees on säästva eluviisi portaal Bioneer, mille iganädalase uudiskirjaga jõuab lugejani palju kasulikku infot.

Säästva elustiili alus on teadlikkus sellest, kuidas asjad on omavahel seotud ja milline on meie käitumise mõju ümbritsevale keskkonnale. Hinda oma igapäevaseid tegevusi uue pilguga ja mõtle, kuidas saaksid keskkonda hoidvamalt elada.

About us

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic.

AKÜ is located in Tallinn, Estonia.

AKÜ’s financial year lasts from January 1 to December 31.

AKÜ’s main goal is to improve the creation and implementation of development policy and informing the general public of the issues in development cooperation and their opportunities to participate in it.

AKÜ main acitivities include:

AKÜ’s work is regulated by the laws of the Republic of Estonia and AKÜ’s statute.

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organisations and foundations that are active in the field of development cooperation.

AKÜ’s highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council that is responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly.

AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff.

The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn.

Estonian Roundtable for Development Cooperation brochure (pdf)

Contacts

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a, 10412
A3 building
Skype: terveilm
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee

www.twitter.com/terveilm
www.facebook.com/terveilm
www.linkedin.com

Staff Members:

Ms. Sigrid Solnik – Secretary-General, Sigrid@terveilm.ee
Katrin Pärgmäe – Communications Officer, +372 56623823, katrin@terveilm.ee
World Day/ Maailmapäev coordinatormaailmapaev@terveilm.ee
GLEN coordinatorglen@terveilm.ee

Members