Terveilm

In English

Konkurss 2018

Info GLEN 2018 konkursi kohta:

  1. Avaldusi saab saata kuni 26. jaanuarini kell 17.00. Hiljem saabunud avaldused ei lähe arvesse. Hea soovitus – meili teel tasub avaldused saata hiljemalt 26.01 kell 16.oo (meili edastamine ei toimu alati silmapilkselt).
  2. Kandidaadid peavad valdama eesti keelt ning lisaks ka projekti elluviimiseks eeldatavat keelt (täpsemalt märgitud projektide kirjelduste juures).
  3. GLEN lähetusele eelnevad intensiivsed koolitused, mis valmistavad osalejad ette toimetulekuks uues keskkonnas ja projekti edukaks elluviimiseks. Koolitustel osalemine on kohustuslik.
  4. Pärast kodumaale naasmist jagavad GLEN vabatahtlikud erinevate tegevuste (artiklid, esinemised, fotonäitused, jne) kaudu oma kogemusi Eestis. Info eelnevate aastate vabatahtlike külla kutsumiseks leiad siitsamast lehelt.

Enne kandideerimist:

  1. Tutvu allolevast nimekirjast GLEN projektide ja riikidega. Rohkem infot iga projekti kohta saab selle pealkirjal klikkides.
  2. Vaata läbi KKK osalejatele. Pane tähele, et GLEN programmil on omaosalus 100 eurot.
  3. Kui soovid GLEN vabatahtlikuks kandideerida, saad avalduse alla laadida siit. Saada see aadressile glen@terveilm.ee 

 

Myanmar (Birma) - kogukondlik haridus noortele

Keel: inglise
Osalejate arv: 2 (tandemina Eestist ja Tšehhist)
Valdkond: kunst, õpetamine, pedagoogika
Vabatahtliku haridus: kunst ja kultuur, haldus, kommunikatsiooni ja meedia, IT ja veebidisain, pedadoogika, haridus, sotsiaalteadused.
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud perioodil juuli – september 2018

Kas Sulle meeldib õpetamine? Soovid avastada erinevaid meetodeid, et arendada konkreetseid oskusi? Sellesse projekti oodatakse inimesi, kelle soov on töötada koos noortega ja kellel on õpetamise kogemus. Lisaks pead olema võimeline organiseerima ja läbi viima sündmuseid kultuuriruumis, kus korraldamine on põhjamaadest väga erineva tähendusega 🙂 Vajalik on ka väga hea inglise keele oskus.

Vastuvõttev organisatsioon on The Education Gathering Group (EGG) Akadeemia, mis tegutseb 2011. aastast ja asub Hpa-an linnas, ida-Myanmaris. EGG Akadeemia eesmärk on anda noortele alates 16. eluaastast oskuseid, mis aitavad meil kogukondade töös osaleda ja neid arendada. Selleks pakutakse heal tasemel kursuseid erinevatelt aladelt – inglise keel, sotsiaalteadused ja IT. Kursused sisaldavad ka teadmisi sooküsimustest, tervisest ja keskkonnateemadest. Peale kursuse lõpetamist lähevad noored kogukonda, kus saadud teadmistega projekte ellu viivad.

Arvestades Myanmari hiljutisi konflikte, on Akadeemia üks eesmärk tuua kokku noored erinevatest valdkondadest ja luua salliv õhkkond erineva usu ja päritoluga noorte juhtide seas.

EGG Akadeemia on GLENe vastu võtnud alates 2014. aastast ning hetkel on neil kaheksa töötajat. Kohapeal töötavad nad mitmete partneritega, näiteks Veranda Youth Community Café (YCC) ja Youth Learning Centre (YLC).

GLEN vabatahtlik toetab Akadeemiat õpetamisel. Sinu ülesandeks oleks ka töötubade ja koolituste korraldamine, programmi kui terviku arendamine ja EGG tegevustes osalemine. Lisaks oodatakse vabatahtliku panust programmile rahastuse leidmisel.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

 

India - digitaalmeedia noortele

Keel: inglise
Osalejate arv: 2 (tandemina Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: hairuds, meedia, turundus
Vabatahtliku hariduslik taust: IT, veebidisain, fotograafia, filmimine, humanitaarvaldkond, sotsiaalteadused, kultuuriteadused, kommunikatsioon, meedia
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, perioodil juuli – oktoober 2018

Kas tunned, et õigus haridusele on oluline? GLEN otsib vabatahtlikke, kellel on kogemus graafilise disaini, video- ja fototöötlusega. Ideaalne, kui Sul on kogemus ka digitaalmeedia turunduse või kommunikatsiooni vallas. Selles projektis on vaja ka rohkelt loovust, oskust meeskonnas töötaja ja väga head inglise keelt.

Vabatahtliku võtab vastu ETASHA  vabaühendus, mis pakub madala sissetulekuga perede noortele oskuseid, millega tööturul ise leiba teenida ning peale kursuste lõppu nõustamist.  Organisatsioon asub New Delhis, neil on umbes 60 töötajat ja nende hinnangul on umbes 75% kogu India töökohtadest sellised, mis nõuavad kitsaid oskuseid. Samas on nende hinnangul vaid 20% India tööturul olevatest inimestest selliste oskustega, millega tööturul hakkama saada.

GLEN vabatahtlikuna saab luua foto- ja videomaterjali ning muud graafilist materjali, et tõsta teadlikkust ETASHA tööst. Põhimõtteliselt on vabatahtliku töö aidata levitada sõna kutsehariduse olulisusest. Üks ülesanne on luua video ETASHA tööst maapiirkondades ning naisettevõtjatega. Samuti saab aidata kutsete ja plakatite põhjade valmistamisel, et tulevikus saaks kiirelt ja väikeste kulutustega sama disaini kasutada. Vabatahtlik saab enda oskuseid ka kohaliku kommunikatsioonimeeskonnaga jagada.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

Uganda - naiste ja tüdrukute toetamine ja ettevõtlus

Keel: inglise
Osalejate arv: 2 (tandemina Eestist ja Saksamaalt)
Valdkond: kestlik majandus, haridus, noorsootöö, ettevõtlus, sooküsimused.
Vabatahtliku hariduslik taust: majandus, põllumajandus, metsandus, loomakasvatus, sotsiaalteadused, pedagoogika, ärijuhtimine, pedadoogika, muusika ja disain.
Projekti kestvus ja aeg: 3 kuud, juuli – september 2018
Vajalik: enda sülearvuti

Kas Sa tahaksid enda oskusi kasutada selleks, et parandada naiste ja tüdrukute elutingimusi? Selle projekti jaoks peaksid olema hea suhtleja, kes suudab naisi ettevõtluse alal toetada ning vajadusel ka psühholoogilist tuge pakkuda. Sul peaksid olema oskused äri, turunduse ja käsitöö vallas.

The Women Support Initiative (TWOSI) on vabaühendus, mis asub edela-Ugandas. Nad tegelevad võimekuse tõstmise, huvikaitse, nõustamise ja võrgustike loomusega, et toetada raskes seisus naisi ja tüdrukuid, eriti neid, kes kannatavad HIV/AIDSi ja vägivalla tõttu.

Vabaühenduste eesmärk on saavutada naiste majanduslik sõltumatus, selleks aidatakse neil enda väikeste äridega alustada, olgu see seakasvatus või käsitöö. Samuti pakutakse nõustamist ja psühholoogilist tuge HIV/AIDSi nakatunutele ning tõstetakse tadlikkust tervishoiu, laste hooldamise ja toitumise teemadel.

TWOSI korraldab ka kampaaniaid,et tõsta teadlikkust võrdõiguslikkuse, inimõiguste ja HIV/AIDSi teemadel. Algatusel on kaks töötajat, kes teevad koostöö kohaliku omavalitsuse ning kahe teise kohaliku algatusega.

GLEN vabatahtlikult oodatakse panustamist mitmetes valdkondades. Esiteks saab aidata naistel ja tüdrukutel ettevõtlusega alustada. Lisaks oodatakse panust aianduse ja käsitöö projektis, mille eesmärk on naiste äriualaste teadmiste parandamine ja parem toitumine. Kaasa saab aidata ka koduvägivallas kannatanud naiste probleemide lahendamisele ning tüdrukute jalgpalliklubi loomisel.

Inglisekeelne projektikirjeldus.

Samal teemal

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Staff Members:

Ms. Sigrid Solnik – Secretary-General, Sigrid@terveilm.ee
Katrin Pärgmäe – Communications Officer, +372 56623823, katrin@terveilm.ee