Terveilm

In English

Kes me oleme

Esindame 33 Eesti vabaühendust, kes tegutsevad kestliku arengu eesmärkide nimel kogu maailmas – Arengukoostöö Ümarlaua liikmed on keskkonnaorganisatsioonid, inimõiguste, arengukoostöö ja maailmaharidusega tegelevad ühendused. Pakume liikmetele koolitusi ja seminare, et nad saaksid enda töös parimad olla. Oleme ka eestkosteorganisatsioon, kellega riik saab konsulteerida arengukavade, määruste ja seaduste osas, mida iga vabaühendus eraldi seda enda töö kõrvalt teha ei jõua.

Lisaks huvikaitsele ehk liikmete esindamisele tegeleb AKÜ büroo kestliku arengu teemade ning teadlikkuse tõstmisega. Teemad on keerulised, kuid väga vajalikud – näiteks poliitikate sidusus  tähendab, et kõiki Eesti seaduseid peaks vaatama ka selle pilguga, et nad enda kõrvalmõjuna vaesemaid riike ei kahjustaks. Teadlikkuse tõstmise eesmärk on anda teavet ja oskusi, kuidas saame elada nii, et loodus ja inimesed oleksid hoitud.

Rahastus

Arengukoostöö Ümarlaud saab Välisministeeriumilt tegevustoetust, mis katab tegevjuhi palga ja büroo käimas hoidmise tegevused.

Sisuliste tegevuste ellu viimiseks oleme osalenud nii Eesti kui Euroopa projektides. Euroopa projektidest on suurimad Trialog, World Wise Europe, DEAR ning Euroopa Komisjoni algatused (Europe Aid, Arengukoostöö aasta 2015, Bridge47, Arengu teemad Eesti eesistumisel). Eestist on meie projekte rahastanud VälisministeeriumKÜSK, Vabaühenduste Fond ja Integratsiooni Sihtasutus (MISA).

Missioon

AKÜ missioon on kaasata Eesti avalikkust, organisatsioone ning riiki võtma aktiivset rolli arengukoostöös ja globaalses solidaarsuses ning aidata kaasa ülemaailmse vaesuse vähendamisele ja inimarengu edendamisele.

Visioon

AKÜ on professionaalne, aktiivne ja tunnustatud arengukoostöö ning humanitaarabi vallas tegutsevate vabaühenduste võrgustik Eestis. Tegutseme arengukoostöö ja maailmahariduse valdkonnas kompetentsi hoidjana, koostöö arendajana, teabe vahendajana ning Eesti ja EL poliitikate hindaja ja mõjutajana.

Liikmed

Põhikiri

Oma tegevuses juhindume Eesti Vabariigi seadustest ja põhikirjast.

Ava AKÜ põhikiri

Sümboolika

AKÜ Logo
AKÜ Logo
Terveilm logo

Aruanded

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee