Kingi Targalt

Postkaart 100 lasteaiarühmale

 

Eesti sajanda juubeliaasta lõpetuseks teeme kingituse sajale lasteaiarühmale – saadame rühma igale lapsele tasuta postkaardi, mille ta saab ära värvida ning lapsevanemate abiga enda vanavanematele või heale sõbrale saata. 

Lasteaias kaardi värvimine on praktiline tegevus, mis õpetab last rõõmuga kaarti saatma ning heade soovidega kaart teeb saajal südame soojaks! Paljudele lastele on see esimene jõulukaart, mille nad lähedastele saadavad. Taaskasutatud paberist kaardi kujundus jätab ruumi värvimiseks või detailide lisamiseks. Kunstniku loodud kontuurid tekitavad raamistiku, nii et kaart jääb ilus nii nooremate kui vanemate laste puhul.

P.S. Kuna postkaartide algatus on nii populaarne, leidsime lisarahastuse, et kaart saata rohkem kui 200 rühmale ehk 10 000 lapsele 🙂

Lapsevanematele

Usume, et postkaardi tegemine toob lapsele rõõmu ja teeb saajal südame soojaks. 

Palume, et aitaksite lapsel lasteaias värvitud kaardile kirjutada häid soove inimesele, kellele ta tahab kaarti saata. Leidke palun võimalus, et lisada aadress ja osta mark. Marke saab näiteks suuremate toidupoodide infolettidest ja R-kioskist.

Markide müügipunktide tabeli maakondade kaupa leiab siit.

Kui tunnete, et soovite rahulikumaid jõule ilma tarbimishulluseta, vaadake ka vasakul olevaid menüüpunkte, kuhu oleme kogunud nippe laste kingituste, jõulutoitude

 

© Arengukoostöö Ümarlaud, autor Riina Uisk

Lasteaedadele: kuidas osaleda?

Registreerumine on lõppenud!
Detsembri esimestel päevadel avame päkapikukontori ja saadame kaardid kõikidele rühmadele samal ajal. Lapsed võivad kasutada kaartide värvimiseks kõiki vahendeid, mida ise soovivad – värvipliiatseid või kriite. Vesivärvide puhul palume arvestada, et kui palju vett panna, tõmbab kaart veidi lokki.

Postkaartidega koos saadame lasteaedadele ka abimaterjalid:

  • Juhend rühmale – milliseid värve saab postkaardil kasutada, mis on meie algatuse eesmärk, kust saab lisainfot jne.
  • Kaart lisainfoga igale lapsevanemale – ilusa postkaardina kujundatud juhend lapsevanematele, kus on selgitused meie algatuse kohta ja info, kust saab marke osta. Nii saab kasvataja igale lapsele anda kaks postkaarti, ühe saatmiseks ja teise koju. Lisaks hoiame kokku kasvatajate väärtuslikku aega, sest kogu vajalik teave on juba kaardil kirjas, siis ei pea õhtul riietusruumi saginas igale lapsevanemale sama juttu rääkima 🙂
  • E-kirja põhi lapsevanematele – saadame lasteaia e-postile juba valmis kirjutatud kirja põhja lapsevanematele, mille saab eelinfona rühma vanemate listi edasi saata.

NB! Trükitud kaardid on ilma vesimärgita 🙂

Kui lastel on kaardid valmis, palume kasvatajal teha neist mõned pildid ja neid meiega jagada. Ootame kaarte aadressile katrin@terveilm.ee

 

© Arengukoostöö Ümarlaud, autor Riina Uisk

Terveilm

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee