Terveilm

In English

KOALITSIOON KESTLIKU ARENGU HEAKS – UUDISKIRI JAANUAR 2019

24.01.2019

Alustuseks võtan selle võimaluse ja tutvustan iseennast – minu nimi on Kristen Aigro ja ma olen eelmise aasta lõpust alates uus Kestliku Arengu Koalitisiooni koordinaator AKÜs. 

Olen varasemalt üle kaheksa aasta tegutsenud kodanikuühiskonnas noorte- ja hariduse valdkonnas. Eelmise aastaga lõpetasin töö ühe Euroopa suurima organisatsiooni European Youth Forum’i juhatuses. Kindlasti kohtume erinevatel üritustel õige pea ja luban omalt poolt tuua uut energiat ühiste tegevuste elluviimisel. Kõik koalitsiooni suunalised küsimused ja ettepanekud võib saata mulle aadressil kristen@terveilm.ee

 

Minu fookus koalitsiooni jaoks 2019. aastal on eelkõige tegevuste rahastuse tagamine ning selleks on töös juba nii mõnedki projektiavaldused. Kevadeks planeerime järgmise koalitsiooni kohtumise ning oodata võib koolitusi ja muid arendavaid sündmuseid. Töö käib ka huvikaitse suunal – aasta esimesel poolel eelkõige Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimiste kontekstis. Selle kõige kohta jagan täpsemat infot õige pea.

 

 

Novembri lõpus tuli välja Statistikaameti kogumik säästva arengu näitajatest, mis annab hea ülevaate praegusest olukorrast Eestis. Seosed on loodud nii kestliku arengu eesmärkide kui ka Eesti säästva arengu strateegiaga. Huvitav ja kasulik lugemine kõigile teemast huvitatutele. Kogumikuga saab tutvuda SIIN

 

 

Jaanuari lõpuni toimub Arvamusfestivali ideekorje, mis on hea võimalus ka koalitsiooni liikmetele huvi pakkuvaid arutelu ideid välja käia. Teema on sel aastal tulevik, mis seostub ideaalselt Kestliku Arengu raamistikuga. Meil on ka omalt poolt mõned ideed töös, et kestlikule arengule vääriline tähelepanu tuua festivalil. TÄHTAEG 31. JAANUAR. Loe rohkem SIIT.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee