Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Sõbrad, siin on ülevaade Arvamusfestivalil toimuvatest aruteludest, mida soovitame kuulata. Kui oled globaalsetest arengutest huvitatud, ära maga maha!

 

Arengukoostöö Ümarlaud ehk meie ise korraldame kaks arutelu.

11. augustil kell 18.00 arutletakse Äärealal teemal “Kui ise ei tee, ei tee keegi. Kohaliku tasandi globaalsest mõjust”.

Me usume AKÜs, et kogukonnad saavad palju ära teha, et olla maailmale suured sõbrad. Usume ka, et KOVi roll on teha oma elanikele maailmaga sõber olemine võimalikult lihtsaks. Kuidas? Maailmaharidus kooli, neljapäevad taimetoidupäevaks, vallahoonetesse roheline elekter, kompostimine, taaskasutus ja iga nahavärviga inimestele headeks naabriteks olemine. Kas see kõik on Eestis tehtav?

12. augustil kell 12.00 Eelarvamuste alal “Hans Roslingi jalajälgedes – kui palju me maailma kohta ei tea?”

Teine AKÜ arutelu ei olegi tegelikult arutelu, vaid rohkem mäng. See annab hea võimaluse koos teistega arvata, palju maailmas lapsi sünnib, palju inimesi haigustesse sureb ja kes on targem – šimpansid, rootslased või eestlased? Maailmakohvik annab sinna juurde võimaluse maailma teemadel kaasa rääkida.

Allikas: Information is Beautiful

Olulisi teemapüstitusi leiab veel mujaltki! Siin on päevade kaupa ülevaade maailmamustrilistest aruteludest:

Reede, 11. august

12.00-12.30: Liigtarbimine ja taaskasutus. Lastearutelude alal! Lapsed, võtke emad-isad ka kuulama!

14.00-15.30: Bioloogiline linn: ressursside ja energia tark kasutaja. Täna elab linnades 54% maailma inimestest, see tõuseb jõudsalt. Aastaks 2050 on linnades 66% maailma elanikest ehk 2,5 miljardit hinge rohkem. Kuidas teha nii, et linnad oleks targad ega hävitaks inimesi ega loodusressursse?

16.00-17.30: Unlocking The New Economic Development – The Prospect of Bioeconomy. Äri, mis tahab õitseda, peab olema jätkusuutlik. Muidu saab planeet otsa. Skandinaavias tehakse tulevikku igapäevaselt.

Laupäev, 12. august

12.00-13.30: Inimesed söönud, loodus terve – millist põllumajandust vajame. Väiketootjad kipuvad omavahelistes jutuajamistes tõdema, et süsteem on katki. Kas on? Ja kui on, kuidas seda korda teha?

11.00-12.30: Diversity In Estonian Workplace And Society: The Good, The Bad And The Ugly. Kuidas olla sõbralikumad ja teha nii, et meile vajalik tööjõud tunneks end teretulnuna?

14.45-16.15: Under The Palm Tree. Palmiõli, mida leidub pea pooltes meie majapidamis- ja kosmeetikatoodetes jõuab Eestisse kaugelt. Seal kaugel on palmiõli tootmine aga seotud vihmametsade raiumisega, loomade ja kohalike inimeste elupaikade hävitamisega. Mida saame tootjate, tarbijate ja edasimüüjatena ette võtta, et maailma veidi paremaks kohaks muuta?

16.00-17.30: Kas rändepoliitikat on võimalik kujundada emotsioonivabalt? On vist viimane aeg maha rahuneda.

16.30-18.00: Kas Setomaa ja Põhja-Ghana päästavad idufirmad või tikitudd linikud? Setumaa ja Ghana äärealad on mõnes mõttes üsna sarnased. Järelikult saab ka lahenduste osas paralleele tõmmata. Alati ei ole nii, et meie aitame neid – tuleb olla valmis, et ka nemad saavad meid aidata.

Energiapöörde ala mõlemal päeval

Allikas: Eesti Roheline Liikumine

Kindlasti tasub uudistama minna Energiapöörde alale, kus on nii reedel kui laupäeval ülipõnevad teemad, mis viivad kõik Roo… ei, kliimamuutuste küsimuseni.

Eestil on Euroopas üks suuremaid CO2 saastajaid inimese kohta. Kas see olukord võiks muutuda?

Energiapöörde alal räägitakse PÕXITist – lõpetaks ära selle põlevkivi või siiski mitte?

Uuritakse, kuidas tänapäeval loodust kaitsta.

Sügavuti minnakse teemasse, kuidas Eesti energiamajandust ümber korraldada ja kas sellest võiks saada Eesti tulevane edulugu.

Lisaks saab mõtiskleda kogukondade rolli üle (ehitaks naabriga kahasse päikeseenergiajaama?) ja saab teada, mis värk nende nullenergiahoonete ja ehitussektori säästva arenguga on.

 

 

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

16.10.2017

Toidupäev –  nii ülekaaluliste kui nälgivate inimeste arv kasvab

Täna, 16. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist toidupäeva. Toidu teema muutub iga aastaga järjest vastuolulisemaks – kogu maailmas tõuseb nii nälgivate kui ülekaaluliste inimeste arv.   AKÜ huvikaitse ekspert Anni Jatsa: “Kõige rohkem muret ei tekita mitte…

Loe lisaks

13.10.2017

AKÜ liikmete eelinfo 16. – 20. oktoober

Fenno-Ugria Asutus Terve järgmise nädala toimuvad Hõimupäevad 2017. Avaüritus “Kuni päike ärkab” toimub pühapäeval, 15.10 kell 14 Viimsi Vabaõhumuuseumis ja esmaspäeval, 16.10 kell 18 Ülenurme mõisakompleksis. Lisainfo: Fenno-Ugria Asutus, tel 644 5119, info@fennougria.ee Roheline Liikumine…

Loe lisaks

10.10.2017

AKÜ oktoobris

Aastas on vaid üks kuu, mil saab rahus öelda, et ega väga midagi teha olegi. See kuu on juuli, mil kõik niidavad muru ja nuusutavad lilli ega tegele töiste asjadega. Oktoober, seevastu, on tegus ja…

Loe lisaks

10.10.2017

Vaimse tervise mured on suurim õnnetuse allikas

Täna, 10. oktoobril on rahvusvaheline vaimse tervise päev. Maailma õnnelikkuse indeksi järgi on vaimsed probleemid peamine põhjus, miks on läänemaailma inimesed õnnetud. Uuringu järgi põhjustavad vaimsed häired läänemaailmas kõige rohkem õnnetust. Vaimne tervis mõjutab õnnetunnet…

Loe lisaks