Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Sõbrad, siin on ülevaade Arvamusfestivalil toimuvatest aruteludest, mida soovitame kuulata. Kui oled globaalsetest arengutest huvitatud, ära maga maha!

 

Arengukoostöö Ümarlaud ehk meie ise korraldame kaks arutelu.

11. augustil kell 18.00 arutletakse Äärealal teemal “Kui ise ei tee, ei tee keegi. Kohaliku tasandi globaalsest mõjust”.

Me usume AKÜs, et kogukonnad saavad palju ära teha, et olla maailmale suured sõbrad. Usume ka, et KOVi roll on teha oma elanikele maailmaga sõber olemine võimalikult lihtsaks. Kuidas? Maailmaharidus kooli, neljapäevad taimetoidupäevaks, vallahoonetesse roheline elekter, kompostimine, taaskasutus ja iga nahavärviga inimestele headeks naabriteks olemine. Kas see kõik on Eestis tehtav?

12. augustil kell 12.00 Eelarvamuste alal “Hans Roslingi jalajälgedes – kui palju me maailma kohta ei tea?”

Teine AKÜ arutelu ei olegi tegelikult arutelu, vaid rohkem mäng. See annab hea võimaluse koos teistega arvata, palju maailmas lapsi sünnib, palju inimesi haigustesse sureb ja kes on targem – šimpansid, rootslased või eestlased? Maailmakohvik annab sinna juurde võimaluse maailma teemadel kaasa rääkida.

Allikas: Information is Beautiful

Olulisi teemapüstitusi leiab veel mujaltki! Siin on päevade kaupa ülevaade maailmamustrilistest aruteludest:

Reede, 11. august

12.00-12.30: Liigtarbimine ja taaskasutus. Lastearutelude alal! Lapsed, võtke emad-isad ka kuulama!

14.00-15.30: Bioloogiline linn: ressursside ja energia tark kasutaja. Täna elab linnades 54% maailma inimestest, see tõuseb jõudsalt. Aastaks 2050 on linnades 66% maailma elanikest ehk 2,5 miljardit hinge rohkem. Kuidas teha nii, et linnad oleks targad ega hävitaks inimesi ega loodusressursse?

16.00-17.30: Unlocking The New Economic Development – The Prospect of Bioeconomy. Äri, mis tahab õitseda, peab olema jätkusuutlik. Muidu saab planeet otsa. Skandinaavias tehakse tulevikku igapäevaselt.

Laupäev, 12. august

12.00-13.30: Inimesed söönud, loodus terve – millist põllumajandust vajame. Väiketootjad kipuvad omavahelistes jutuajamistes tõdema, et süsteem on katki. Kas on? Ja kui on, kuidas seda korda teha?

11.00-12.30: Diversity In Estonian Workplace And Society: The Good, The Bad And The Ugly. Kuidas olla sõbralikumad ja teha nii, et meile vajalik tööjõud tunneks end teretulnuna?

14.45-16.15: Under The Palm Tree. Palmiõli, mida leidub pea pooltes meie majapidamis- ja kosmeetikatoodetes jõuab Eestisse kaugelt. Seal kaugel on palmiõli tootmine aga seotud vihmametsade raiumisega, loomade ja kohalike inimeste elupaikade hävitamisega. Mida saame tootjate, tarbijate ja edasimüüjatena ette võtta, et maailma veidi paremaks kohaks muuta?

16.00-17.30: Kas rändepoliitikat on võimalik kujundada emotsioonivabalt? On vist viimane aeg maha rahuneda.

16.30-18.00: Kas Setomaa ja Põhja-Ghana päästavad idufirmad või tikitudd linikud? Setumaa ja Ghana äärealad on mõnes mõttes üsna sarnased. Järelikult saab ka lahenduste osas paralleele tõmmata. Alati ei ole nii, et meie aitame neid – tuleb olla valmis, et ka nemad saavad meid aidata.

Energiapöörde ala mõlemal päeval

Allikas: Eesti Roheline Liikumine

Kindlasti tasub uudistama minna Energiapöörde alale, kus on nii reedel kui laupäeval ülipõnevad teemad, mis viivad kõik Roo… ei, kliimamuutuste küsimuseni.

Eestil on Euroopas üks suuremaid CO2 saastajaid inimese kohta. Kas see olukord võiks muutuda?

Energiapöörde alal räägitakse PÕXITist – lõpetaks ära selle põlevkivi või siiski mitte?

Uuritakse, kuidas tänapäeval loodust kaitsta.

Sügavuti minnakse teemasse, kuidas Eesti energiamajandust ümber korraldada ja kas sellest võiks saada Eesti tulevane edulugu.

Lisaks saab mõtiskleda kogukondade rolli üle (ehitaks naabriga kahasse päikeseenergiajaama?) ja saab teada, mis värk nende nullenergiahoonete ja ehitussektori säästva arenguga on.

 

 

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

1.08.2017

Terveilm.ee soovitab @ Arvamusfestival 2017!

Sõbrad, siin on ülevaade Arvamusfestivalil toimuvatest aruteludest, mida soovitame kuulata. Kui oled globaalsetest arengutest huvitatud, ära maga maha!   Arengukoostöö Ümarlaud ehk meie ise korraldame kaks arutelu. 11. augustil kell 18.00 arutletakse Äärealal teemal “Kui…

Loe lisaks

18.07.2017

Hannes Astok: Eesti kogemus on maailmas kuldaväärt

Hannes Astok (E-riigi Akadeemiast) töötas 4 kuud ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) peakorteris, et aidata kavandada e-riigi alaseid projekte arenguriikides. UNDP on ÜRO suurim allorganisatsioon, mis tegutseb ligi 170 riigis. Oma intervjuus räägib ta helikopteri vaatest maailmale…

Loe lisaks

18.07.2017

Ühe pere lugu: Asia ja Hussam

Asia ja Hussam saabusid Eestisse möödunud aasta septembris. Hussam on hariduselt lastearst, Asia on aga õppinud prantsuse keelt. Nad lahkusid Süüriast 2016. aasta alguses, kui Asia oli 4 kuud lapseootel ning olukord koduriigis muutus väljakannatamatuks….

Loe lisaks

18.07.2017

Veganpere: Me ise halvustasime ka kunagi veganeid, aga vaadake meid nüüd!

Anett ja Martin on eestlastest veganid, kelle tee on neid Inglismaale elama viinud. Martin õpib akustiliseks inseneriks ja Anett on kodune kaheaastase tütre Mayaga. “Üks on praegu praktikant akustikafirmas, teine üritab väikse lapse kõrvalt normaalseks…

Loe lisaks