Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Sõbrad, siin on ülevaade Arvamusfestivalil toimuvatest aruteludest, mida soovitame kuulata. Kui oled globaalsetest arengutest huvitatud, ära maga maha!

 

Arengukoostöö Ümarlaud ehk meie ise korraldame kaks arutelu.

11. augustil kell 18.00 arutletakse Äärealal teemal “Kui ise ei tee, ei tee keegi. Kohaliku tasandi globaalsest mõjust”.

Me usume AKÜs, et kogukonnad saavad palju ära teha, et olla maailmale suured sõbrad. Usume ka, et KOVi roll on teha oma elanikele maailmaga sõber olemine võimalikult lihtsaks. Kuidas? Maailmaharidus kooli, neljapäevad taimetoidupäevaks, vallahoonetesse roheline elekter, kompostimine, taaskasutus ja iga nahavärviga inimestele headeks naabriteks olemine. Kas see kõik on Eestis tehtav?

12. augustil kell 12.00 Eelarvamuste alal “Hans Roslingi jalajälgedes – kui palju me maailma kohta ei tea?”

Teine AKÜ arutelu ei olegi tegelikult arutelu, vaid rohkem mäng. See annab hea võimaluse koos teistega arvata, palju maailmas lapsi sünnib, palju inimesi haigustesse sureb ja kes on targem – šimpansid, rootslased või eestlased? Maailmakohvik annab sinna juurde võimaluse maailma teemadel kaasa rääkida.

Allikas: Information is Beautiful

Olulisi teemapüstitusi leiab veel mujaltki! Siin on päevade kaupa ülevaade maailmamustrilistest aruteludest:

Reede, 11. august

12.00-12.30: Liigtarbimine ja taaskasutus. Lastearutelude alal! Lapsed, võtke emad-isad ka kuulama!

14.00-15.30: Bioloogiline linn: ressursside ja energia tark kasutaja. Täna elab linnades 54% maailma inimestest, see tõuseb jõudsalt. Aastaks 2050 on linnades 66% maailma elanikest ehk 2,5 miljardit hinge rohkem. Kuidas teha nii, et linnad oleks targad ega hävitaks inimesi ega loodusressursse?

16.00-17.30: Unlocking The New Economic Development – The Prospect of Bioeconomy. Äri, mis tahab õitseda, peab olema jätkusuutlik. Muidu saab planeet otsa. Skandinaavias tehakse tulevikku igapäevaselt.

Laupäev, 12. august

12.00-13.30: Inimesed söönud, loodus terve – millist põllumajandust vajame. Väiketootjad kipuvad omavahelistes jutuajamistes tõdema, et süsteem on katki. Kas on? Ja kui on, kuidas seda korda teha?

11.00-12.30: Diversity In Estonian Workplace And Society: The Good, The Bad And The Ugly. Kuidas olla sõbralikumad ja teha nii, et meile vajalik tööjõud tunneks end teretulnuna?

14.45-16.15: Under The Palm Tree. Palmiõli, mida leidub pea pooltes meie majapidamis- ja kosmeetikatoodetes jõuab Eestisse kaugelt. Seal kaugel on palmiõli tootmine aga seotud vihmametsade raiumisega, loomade ja kohalike inimeste elupaikade hävitamisega. Mida saame tootjate, tarbijate ja edasimüüjatena ette võtta, et maailma veidi paremaks kohaks muuta?

16.00-17.30: Kas rändepoliitikat on võimalik kujundada emotsioonivabalt? On vist viimane aeg maha rahuneda.

16.30-18.00: Kas Setomaa ja Põhja-Ghana päästavad idufirmad või tikitudd linikud? Setumaa ja Ghana äärealad on mõnes mõttes üsna sarnased. Järelikult saab ka lahenduste osas paralleele tõmmata. Alati ei ole nii, et meie aitame neid – tuleb olla valmis, et ka nemad saavad meid aidata.

Energiapöörde ala mõlemal päeval

Allikas: Eesti Roheline Liikumine

Kindlasti tasub uudistama minna Energiapöörde alale, kus on nii reedel kui laupäeval ülipõnevad teemad, mis viivad kõik Roo… ei, kliimamuutuste küsimuseni.

Eestil on Euroopas üks suuremaid CO2 saastajaid inimese kohta. Kas see olukord võiks muutuda?

Energiapöörde alal räägitakse PÕXITist – lõpetaks ära selle põlevkivi või siiski mitte?

Uuritakse, kuidas tänapäeval loodust kaitsta.

Sügavuti minnakse teemasse, kuidas Eesti energiamajandust ümber korraldada ja kas sellest võiks saada Eesti tulevane edulugu.

Lisaks saab mõtiskleda kogukondade rolli üle (ehitaks naabriga kahasse päikeseenergiajaama?) ja saab teada, mis värk nende nullenergiahoonete ja ehitussektori säästva arenguga on.

 

 

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

14.02.2018

Kinki pole vaja, kallis oled!

Esmaspäeva õhtul käisin Ringvaate saates rääkimas sõbrapäeva kampaaniast “Ma ei osta roosat prügi!“. Intervjuu oli väga meeleolukas ja kirglik, aga saates ei jäänud väga palju aega selgitada, miks me seda kampaaniat üldse teeme 🙂 Mõeldes sõbrale…

Loe lisaks

13.02.2018

Valentinipäev on muutumas roosa prügi päevaks

Homme tähistatakse üle maaima sõbrapäeva ja ka Eesti poed on muutunud silmnähtavalt roosaks. Arengukoostöö Ümarlaud kutsub üles säästma keskkonda ning roosa plastiku või muu nänni asemel kinkima elamusi. Ainuüksi USAs ostetakse sõbrapäevaks 36 miljonit südamekujulist…

Loe lisaks

6.02.2018

AKÜ veebruaris

Saame vabariigi sünnipäevakuul uhkusega hõisata, et AKÜs ei ole kunagi olnud tööl nii palju inimesi kui täna. Jätkame suuremate jõududega tööd selle nimel, et planeet ei saaks Eesti 200. sünnipäevaks otsa ning saja aasta pärast…

Loe lisaks

5.02.2018

Väikesed kogukonnad suure maailma sees – Läänemaa!

Ootame Läänemaa aktiivseid ja oma kogukonna heaolule mõtlevaid inimesi 20. veebruaril Haapsallu, et koos mõelda, mis on maailma kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Kuidas teha nii, et ka tulevastele põlvedel oleks Läänemaal…

Loe lisaks
Täida küsitlus, võida meeneid!