Terveilm

In English

Ghana


View Eesti arengukoostöö Ghanaga in a larger map

Ghana on pindalalt u. Suurbritannia suurune riik ning on endine Briti koloonia. Kolooniana oli Ghana nimi Kuldrannik, aga kui Ghana iseseisvus esimese Aafrika riigina aastal 1957, muutis ta oma nime Ghanaks, iidse Ashanti kuningriigi nime järgi. Praegu on Ghanas u. 24 790 000 elaniku ja riik on jagatud 10 administratiivseks osaks. Poliitiliselt ja majanduslikult läheb Ghanal hetkel hästi. Taha on jäänud sotsialistlikud eksperimendid, sõjaväeline võim ja majanduslangus. Näitajate poolest võib Ghana saavutada mõned aastatuhande arengueesmärgid aastaks 2015. Siiski on inimarengult Ghana 135. kohal 187 riigi seast ÜRO inimarengu indeksi järgi (2011).

Riigi erinevad osad on siiski arengus väga erineval järjel. Kui terves riigis läheb kooli 84% lastest, jõuab koolipinki ainult 56% Põhja-Ghana lastest. Hariduse erinev tase on näha ka kirjaoskuse suhtes. Kolm neljast Põhja-Ghana elanikust ei oska lugeda ja kirjutada, samas riiklikul tasandil on kirjaoskamatuid u. 43%, (statistika 2008). Statistika järgi elab 70% Upper-East regiooni (kus Kongo küla asub) elanikest vaesuses (elamiseks alla $2 päevas).

Eestist teeb Ghanas arengukoostööd MTÜ Mondo, kelle tegevuskohaks on Kongo küla riigi põhjaosas, Bolgatangast u. 30 km Bawku poole. MTÜ Mondo partneriks Ghanas on kohalik organisatsioon Kongo Village Development Committee (KDC), kus kohalike külalaste hariduse toetuse koordineerimisega tegeleb eraldi komisjon “Adopted children sub-committee”. Toetatakse laste haridusteed ning lesknaiste toimetulekut.

Kingid Ghanasse

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee