Terveilm

Aktivist: valitsuse sõnad ja teod ei lähe kokku. See on morjendav!

27.05.2023

Viimases taskuhäälingu „Rohepöörane“ episoodis oli külas Fridays For Future Eesti aktivist, kes selgitas, miks on noored otsustanud igareedesed protestid ära lõpetada.

Möödunud nädalal teatasid kliimanoored, et lõpetavad iganädalase streikimise. Aktivist Marta selgitas saates, kuidas see otsus sündis. „Kunagi kui FFF alustas, siis idee oli püüda valitsuse tähelepanu kliimamuutuste probleemile. Tundub, et nelja aastaga iga reede streikides mingil määral me saime selle tähelepanu, aga muutused, mis on toimunud, on üsnagi kidurad. Eriti kui võtta arvesse Eesti suurt põlevkivi probleemi. Nelja aastaga on see probleem pigem suurenenud.“

Saatejuht Madis Vasser ütles selle peale, et suureks edusammuks võib lugeda, et vähemalt valitsusliikmed ütlevad avalikult välja, et uusi kaevandusi ei tasuks avada, isegi kui seda siiski tehakse. Marta sõnul on on see noorte jaoks hästi morjendav. „Valitsus ütleb, et rohepööre ja põxit on teema, aga tegelikult ei ole, sest tehakse täiesti teistsuguseid otsuseid.“

Kuula saatest, mis veel aktivistide poliitikute tegevuse juures morjendab.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee