Terveilm

Arengukoostöö Ümarlaua juhiks asus Gea Kangilaski

08.03.2019

Sel nädalal asus Arengukoostöö Ümarlaua juhi ametisse Gea Kangilaski, kes on varem töötanud Eesti Seksuaaltervise Liidus, Eestimaa Looduse Fondis ja Ametiühingute Keskliidus.

Gea Kangilaski sõnul innustas teda AKÜsse kandideerima soov maailma paremaks muuta. „Kliimamuutused ja surve demokraatlikele institutsioonide püsimisele muudavad maailma üha ebakindlamaks paigaks. Siin aitab üksnes teadlikult võetud suund kestlikule arengule, mille eestvedajaks on AKÜ Eestis olnud“.

Arengukoostöö Ümarlaua juht valiti avalikul konkursil. AKÜ nõukogu liikme Mari-Helene Kaberi sõnul on Gea teadmised, oskused ja kogemustepagas on Arengukoostöö Ümarlaua juhtimiseks väga sobivad. „Lisaks laialdastele teadmistele arengukoostöö valdkonnast ja sellega haakuvatest teemadest on Geal ka organisatsiooni juhtimise kogemus, sealhulgas finantsjuhtimise oskus“.

„Arvan, et suudan oma kogemustega AKÜ tegemisi hästi eest vedada, koostöö meie liikmete ja koostööpartneritega on siin võtmetähtsusega. Arvan, et võrdsel määral on olulised nii rahvusvaheline arengukoostöö kui Eesti enda inimeste teadlikkuse tõstmine, kuidas meist igaüks saab isiklike valikute kaudu aidata kaasa puhtamale keskkonnale, õiglasemale ühiskonnale ja majandusele, millest võidavad kõik,“ lisas Gea Kangilaski.

Gea Kangilaskil on majandusharidus Eesti Maaülikoolist, samuti on ta õppinud filosoofiat Tartu Ülikoolis. Ta olnud Tartu Ülikooli Eetikakeskuses väärtuskasvatuse projektijuht ja Haridus- ja Teadumisnisteeriumi Koolivõrgubüroos EL projektide konsultant. Alates 2013. aastast osaleb ta aktiivselt kohalikus poliitikas. Hetkel on ta Tartu linnavolikogu liige ja Tartu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees, linnavolikogu liikmena kavatseb ta jätkata ka AKÜs töötamise kõrvalt.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud töötab kolme eesmärgi nimel: puhas keskkond, mille saame enda lastele pärandada; õiglane ühiskond, kus hinnatakse inimest ja majandus, millest võidavad kõik. Esindame 33 Eesti vabaühendust, kes tegutsevad nende eesmärkide nimel kogu maailmas.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee