Terveilm

Arengukoostöö Ümarlaud kutsub sõbrapäevaks kinkima sõbralikumat maailma

13.02.2021

Sõbrapäeva eesmärk on lähedasi inimesi meeles pidada ja üksteise vastu hoolivust üles näidata, aga globaalselt ja ka Eestis on tähtpäev võtnud teatava kommertsliku sisu, mille eesmärgiks näib olevat kinkida üksteisele võimalikult roosat, keskkonda koormavat masstoodangut.

Juba kuuendat aastat kutsub Arengukoostöö Ümarlaud eestlasi üles sellel päeval kinkima midagi, mis on ka tegelikult oluline – tähelepanu, aega ja kui väga on vaja midagi osta, siis pakendivaba ja eelistatult käsitöökaupa või annetusi. 

“Sel sõbrapäeval veetke koos aega – turvaliselt ja vajadusel veebis.Tehke juba plaane kas või suveks, kui elu on jälle loodetavasti lahti. Kui aga sõbrale või armsamale väga tahaks midagi osta, siis ostke midagi, mis hoiab sõpru siin ja üle maailma – käsitöö, heateokingid või ühine annetus annab südamesse soojuse ja teadmise, et parem maailm on võimalik,” sõnas Arengukoostöö Ümarlaua tegevjuht Agne Kuimet.

Enamik populaarsematest sõbrapäeva kinkidest nagu kaisukarud, maiustused, ehted ja lilled pärinevad või pärineb nende valmistamiseks vajaminev tooraine arengumaadest. 

Maailma suurim lilletootja Holland ekspordib iga-aastaselt 6 miljardi euro väärtuses lilli ja taimi ning impordib 600 miljoni euro väärtuses lilli Aafrikast ning 100 miljoni väärtuses Lõuna-Ameerikast. Aafrika ja Lõuna-Ameerika suurimad lilletootjad panevad Euroopa ning Ameerika lillenõudluse tõttu tuhandeid hektareid kõlblikku põllumaad ja puhast vett lõikelillede alla, samal ajal kui 10% maailma rahvastikust kannatab alatoitumise all.

Oma kingiideid saab üles anda ka Facebookis, kus sadu eestlasi on ühinenud üleskutsega kinkida sõbrapäevaks sõbralikum maailm. Vaata lisaks: https://www.facebook.com/events/233155301873858

Sõbrapäeval poodi tormamise asemel võid näiteks:

Teha sõbrale MTÜ Mondo heateokingitus: https://mondo.org.ee/shop/heateokingitused/

Köömen toidukoolitusega veeta koos sõprade/töökaaslastega toredalt aega : https://koomen.ee/toidukoolitused

Osta Eestimaa Looduse Fondi annetuskingituse, millega teed ühtlasi kingituse mõnele loomaliigile ja Eesti elurikkusele: https://elfond.ee/toeta/annetuskingid

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee