Terveilm

Eesti inimeste toetus LGBT-õigustele on kasvanud hüppeliselt

09.06.2021

Eesti elanike hoiakud on muutunud oluliselt positiivsemaks ja aina enam inimesi toetab LGBT-õigusi, selgub Eesti Inimõiguste Keskuse värskest LGBT avaliku arvamuse uuringust. 64 protsenti Eesti inimestest toetab kooseluseadust, mis on 15 protsendipunkti enam kui kaks aastat tagasi. Kiiduväärselt on kooseluseaduse pooldajate arv tõusnud nii eesti- kui muukeelse elanikkonna hulgas.

“Uuring näitab, et Eesti rahva enamus on sõbralik ja seisab kõigi inimõigusi austava ühiskonna eest. Sallimatud on häälekad, aga nad on selges vähemuses. Toetuse kasv kooseluseadusele on järjepidev ja riigikogul on aeg mõista, et kooseluseaduse rakendusaktid tuleb vastu võtta, et kõik Eestimaal elavad pered tunneksid end turvaliselt,” ütles inimõiguste keskuse juhataja Egert Rünne

 Järjekorras juba viienda LGBT avaliku arvamuse küsitluse viis läbi Turu-uuringute AS selle aasta kevadel.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee