Terveilm

Eesti Pagulasabi ja Eesti muusikute koostöös valminud albumil laulavad oma rändelugusid kaheksa siin elavat välismaalast 

12.05.2022

Eesti Pagulasabi ja Eesti muusikute album “Kuula mu loo kõla!” avab kuulajale akna kaheksa Eestis uut elu alustanud noore välismaalase maailma. Plaat pöörab tähelepanu rõõmudele ja väljakutsetele, millega pagulas- ja rändetaustaga inimesed uues keskkonnas silmitsi seisavad. 

“Muusika on rahvusvaheline keel – see ei tunne riigipiire ega nahavärvi. Muusikaalbumi tegemisega tõime kokku eri rahvusest noored, keda ühendab üks – nad on tulnud Eestisse elama,” selgitab Eesti Pagulasabi projektijuht Silvia Teras. Ta lisab, et muusikaline koosloome terve plaadi tegemise vältel aitas noortel ka paremini kohaneda, saada tuttavaks eestlastega ning tutvustada oma kultuuri.

Sügisel osalesid Nigeeriast, Egiptusest, Keeniast, Hiinast, Pakistanist, Ameerikast ja Brasiiliast pärit noored töötubades, kus Eesti Pagulasabi ja Eesti muusikute ning sõnaseadjate juhendamisel õpiti nii sõnalist kui musikaalset eneseväljendust ning läbiti kogu laululoomise protsess. Nüüd on laulud jõudnud plaadile.

Projekti õnnestumisesse andsid oma panuse Anete Toming, Daniel Viinalass, Sander Mölder, Piret Jaaks ja paljud andekad Eesti muusikud. Noorte muusikute mentor ja produtsent oli muusik Tõnu Timm, kelle sõnul oli koosloome väljakutse mitmeski mõttes. “Mõtlesin, et kas ma oskan arranžeerida, erinevaid pille mängida, erinevaid pillimängijaid leida, suhestuda kõigi nende erinevatest kultuuridest pärit Eestisse kolinud armsate inimestega. Et kõlama jääks iga loo puhul just selle autori ja esitaja “mina”, mitte mina ise. Loodetavasti see õnnestus,” ütles Timm.

Lisaks lauludele leiab albumilt ka lühijutud osalejatest. “Näiteks räägib Alaskalt pärit Charlie, et leidis tee Eestisse, et saadamittelineaarse optilise spektroskoopia mõõteinseneriks. Keeruka ametinimega mehe taga peitub aga lihtne ja siiras hing, kes ütles, et tema meelest rändab inimene uude riiki kolides justkui tagasi lapsepõlve: ka kõige lihtsamaid asju tuleb mõnes mõttes otsast peale õppida. Eestis naudib Charlie lisaks tööle ja musitseerimisele väga saunakultuuri,” räägib Teras.

Albumit on võimalik kuulata Spotify ja Youtube keskkondades.

Album “Kuula mu loo kõla” valmis MTÜ Mondo, Euroopa Komisjoni, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Eesti Kultuuriministeeriumi ja Eesti Välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest kaasrahastatud projektist „Jagatud teekonnad“.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee