Terveilm

Eesti Pagulasabi ja Garage48 naistele suunatud ettevõtlusprogramm jõudis lõpule

06.05.2024

Aprillis lõppes pagulastaustaga naistele suunatud ettevõtlusprogramm “Empowering Women”, mille tulemusel tegutsevad täna Eesti ettevõtlusmaastikul viis uut toimekat firmat.

Eesti Pagulasabi toimetulekuprogrammi spetsialist Grete Karelsohni sõnul oli inspireeriv näha osalejate motivatsiooni programmi vältel uusi teadmisi saada, et enda äriideesid edasi arendada. “Uute ettevõtete loomisega ei toetata ainult enda iseseisvat toimetulekut uues riigis, vaid panustatakse ka majandusse ning luuakse kohalikele uusi töökohti.’’

Ukrainlannadest ettevõtjate Anna Lytvyni ja Marina Pritchina sõnul on Empowering Women programmis osalemine olnud parim asi, mis nendega pärast sõja algust on juhtunud. “Oleme saanud palju uusi teadmisi ja hulgaliselt motivatsiooni, lisaks ööpäevaringse mentortoe ning imelise keskkonna, kus tunneme end osana perekonnast. Empowering Women pole lihtsalt projekt, see on selline elamus, mida sooviks korduvalt kogeda!” 

Viimase poole aasta jooksul said 15 pagulastaustaga tiimi kohalikelt mentoritelt tuge ja nõu, et Eestis ettevõtlusega algust teha, seda käimas hoida ja kasvatada. Mentoreid oli kaasatud nii Garage48st kui ka väljastpoolt, nt toimusid grupisessioonid ja töötoad, kus oma teadmisi jagasid eksperdid, teiste seas EMTAst ja Põllumajandus ja- Toiduametist.  

Ettevõtlikud naised külastasid inspiratsiooni ja hea nõu saamiseks Tallinnas ja Tartus kohalikke naisettevõtjaid: Ilma Pood, Chocokoo, The Kurze, perekohvik Karamell ja MiuRio, La Boulangerie, Botanic Garden, Healthy Sweets by Polina, Nanoasia, Rosvytok, Ruslana Romaneskul ja Nutrisweets. 

Programmist kasvas välja 12 äriideed erinevates valdkondades: toidu tootmine ja toitlustus, kunst ja käsitöö, looduskosmeetika, finantsteenused ja kaubandus. Viis neist on oma ettevõtte juba registreerinud ja tegutsevad aktiivselt. Ülejäänud ideed on ettevalmistavas faasis ning sisenevad kohalikule ettevõtlusmaastikule niipea, kui vajalikud toimingud on tehtud.

Ettevõtlusprogrammi “Empowering Women” viisid läbi Eesti Pagulasabi ja Garage48. 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee