Terveilm

Eesti Pagulasabi kutsub üles evakueerima inimesi koordineeritult

10.03.2022

Eesti Pagulasabi, mis on alates 25. veebruarist eilse õhtu seisuga organiseerinud turvaliselt Eestisse üle 2000 inimese, palub eraisikutel piirile appi sõitmist hästi läbi mõelda. 

“On liigutav, et nii paljud eestlased on valmis õla alla panema ja abivajajaid aitama, kuid iga lisa-auto ja uus inimene võtab meie kohapeal toimetavalt Medyka staabilt hädavajalikku aega, mis peaks kuluma suurte evakuatsioonibusside turvaliseks komplekteerimiseks,” ütles Eesti Pagulasabi kommunikatsioonijuht Madle Timm. Ta lisas, et koordineerimata tegevus tekitab Eesti riigi vastuvõtupunktides ka olukorra, kus inimesi ei osata oodata ja järjekorrad venivad pikaks. 

Tänase hommikuse seisuga on PPA andmetel Eestisse jõudnud 12 488 inimest, kellest 3002 liiguvad Eestist edasi teistesse riikidesse. Saabujate hulgas on lapsi üle 4000. “Nende inimeste aitamine ei lõppe sellel hetkel, kui nad jõuavad üle piiri – Eestis on neile vaja ka majutust ning muud tuge ja abi,” ütles Timm ja kutsus aitama, tehes esmajoones annetusi või andma end üles majutuse pakkujana. 

Eesti Pagulasabil on hetkel koostöös PPAga ja bussifirmadega toimiv süsteem, kus bussijuhid ja koordinaatorid teavad täpselt, mida teha, lisaks väheneb koordineeritud tegevusega inimkaubanduse risk. “Evakuatsioonibussid sõidavad nii piirile kui ka Varssavisse iga päev, oleme busside arvu jooksvalt tõstnud ja hetkel läheb keskmiselt välja 13 bussi päevas. Kõik selleks, et tuua turvaliselt ära inimesed, kellel on Eestis pereliikmed või lähedased ootamas,” sõnas Timm.

Bussid liiguvad piirile hetkel igapäevaselt

Värske info evakuatsioonibusside kohta asub veebilehel www.pagulasabi.ee.

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing. Eesti Pagulasabi eesmärk on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Eesti Pagulasabi on Ukrainas humanitaarabi pakkunud alates 2014. aastast.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee