Terveilm

Eesti Pagulasabi pakub taasiseseisvuspäeva puhul lõunat

18.08.2020

Eesti Pagulasabi kutsub eestimaalasi sel neljapäeval, 20. augustil Telliskivi loomelinnakusse sõbralikule türgi lõunasöögile. Ühiselt maitstakse türgi roogi ning õpitakse üksteist kunsti ja jutu käigus paremini tundma.

“Eestis elab umbes paar tosinat türgi peret, kes on siia jõudnud kõige erinevamatel põhjustel. Mõned on tulnud õppima, teised tööle ja osad on tõepoolest ka pagulased. Teame oma kogemusest, et tegemist on ääretult külalislahke rahvaga, kellel on ka väga põnev köök. Seepärast jõudsimegi mõttele tähistada Eesti taasiseseisvumispäeva ühise lõunasöögiga,” seletas idee tausta Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop.

“Me teame, et 20. august on eestlaste jaoks oluline, ning me tahame seda tähistada koos Eesti elanikega – samamoodi nagu me soovime nendega suhelda,” kommenteeris sotsiaalse ettevõtte Siin ja Sääl projektiassistent Celal Yıldırım, kes valmistab üritusel Lähis-Idas ja Kaukaasias levinud pitsa laadset lahmadžuni.

Lisaks maitsvale söögile saab tantsida ja muusikat kuulata. Samuti luuakse koos kunstniku, kokkade ja sööjatega poeetiline kangamaaling, millega tänatakse Telliskivi võõrustamise eest. Üritusse panustavad muusikaliste etteastetega armeenia päritolu Maka Voskanyan, kes mängib puhkpille švi ja sring, ning kasahhi päritolu laulja Ayan Sagymbay.

Üritusel on võimalik teha annetus Beiruti plahvatuses ohvrite heaks. Raha kogutakse, et pakkuda tuge peredele, kelle kodud said plahvatuses kannatada, ning osta inimestele toitu. Annetada saab ka Eesti Pagulasabi kodulehel.

Peresõbralikul tasuta lõunasöögil pakutakse süüa umbes 50–100 inimesele, ent vajalik on eelregistreerimine, et teada, paljudele inimestele lahmadžuni valmistada. Üritus toimub Telliskivi loomelinnaku keskplatsil, 20. augustil, kell 13–15.

Lõunasööki korraldavad Türgi kogukond, sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl ja Eesti Pagulasabi. Rohkem infot leiab Facebookist ja kodulehelt.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee