Terveilm

Eesti Pagulasabi tähistab kogukonnafestivali raames rahvusvahelist pagulaspäeva 

18.06.2024

Eesti Pagulasabi korraldab rahvusvahelisel pagulaspäeval, 20. juunil kell 12–16 Telliskivi Loomelinnakus meeleoluka kogukonnafestivali, et avaldada solidaarsust pagulastaustaga inimestele. 

Eesti Pagulasabi hariduse ja teadlikkuse programmi spetsialisti Mirjam Renniti sõnul toob pagulaspäev fookusesse sundrändega seotud küsimused: “Maailmas on praeguseks ligi 120 miljonit inimest, kes on konfliktide või tagakiusamise tõttu pidanud ümber asuma. Kogukonnafestival on võimalus avaldada toetust neile, kes on pidanud oma kodud jätma.” 

Lisaks annab pagulaspäevale pühendatud festival võimaluse kogukondade kohtumiseks. “Toome pagulaspäeva raames kokku nii Eestis elavad rände- ja pagulastaustaga inimesed kui kohalikud. Festivalimelus on võimalik tutvuda eri kogukondade kultuuriga läbi toidu, muusika ja loovtegevuste,” sõnas Rennit. 

Peresõbralikul festivalil on avatud tänavatoiduala, kus oma kultuurile omaseid toite müüvad  rände- ja pagulastaustaga inimesed Türgist, Süüriast, Ukrainast ja Sri Lankalt. Eri kultuure tutvustavates töötubades saab õppida valmistama Türgi bulguri salatit ja Sri Lanka chai teed ning meisterdada Ukraina kaitseingleid. Päeva jooksul astuvad üles muusikud Eestist, Ukrainast ja Valgevenest ning laste- ja noortealal toimuvad lõbusad mängud ja töötoad. 

Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis on avatud Eesti Pagulasabi rändeteemaline näitus “Hääled kriiside keskelt. Rändajate lood”. Festivali infoalal saab igaüks esitada küsimusi ja saada uusi teadmisi sunnitud rände ning pagulastega seotud faktide kohta.

Kogukonnafestivali korraldab Eesti Pagulasabi koostöös Telliskivi Loomelinnaku, ÜRO pagulasameti, MTÜ Mondo ja Izumi noorteklubiga.

Eesti Pagulasabi on 2000. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing ja Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud humanitaarabi organisatsioon, mille eesmärk on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee