Terveilm

Erakondade rohekompass

21.02.2023

Arengukoostöö Ümarlaua tellimusel ja Eesti Rohelise Liikumise eestvedamisel pandi koostöös Eesti Keskkonnaühenduste Koja ja kliimavõrgustikuga kokku 10 küsimust, mis saadeti Riigikokku kandideerivatele erakondadele. Küsimused puudutavad olulisemaid päevakajalisi teemasid energia- ja kliimapoliitikas, mis püsivad olulised ka lähiaastatel.

Koos Eesti vabaühenduste ekspertidega on erakondade vastused analüüsitud ja hinnatud viiepalli süsteemis ning erakondade rohekompassi kogutud. Selle kompassi abil on võimalik nüüd leida erakond, kes just Sinu keskkonnaalaseid vaateid edasi kannab. Tutvuda saab eraldi nii erakondade vastustega kui ka ekspertide hinnangutega. Lisaks vaadata küsimuste kaupa, milline erakond nendel teemadel kõige keskkonnasõbralikum on.

Arengukoostöö Ümaralaua juht Susanna Veevo ütles, et on oluline, et Eesti inimesed teeksid valimistel teadliku otsuse oma esindajate osas. “Erakondade rohekompassi abil on inimestel lihtsam orienteeruda valimisprogrammides kliima- ja keskkonnapoliitikate nurga alt. Järgmise Riigikogu koosseis peab silmitsi seisma paljude kriisidega, muuhulgas ka kliima- ja energeetikakriisiga. Lisaks tuleb teha strateegilisi otsuseid kliimaseaduse, taastuvenergia ja rohelise ülemineku osas, tuginedes tõenduspõhistele andmetele. Seega on varasemast veelgi kriitilisem, et valijad hääletaksid vastavalt erakondade roheprogrammidele ning nende keskkonnapoliitikate alasele võimekusele. Rohekompass on valiku tegemisel heaks tööriistaks kõikidele Eesti kodanikele.”

Tutvu kompassiga siin!

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee