Terveilm

Erasektori osalus arengukoostöös on suurenenud

11.12.2023

Valminud on rahvusvahelise vabakonna võrgustiku CSO Partnership for Development Effectiveness uus raport, mille kohaselt on viimastel aastatel märkimisväärselt tõusnud erasektori osakaal rahvusvahelises arengukoostöös. Pidevate kriiside ajastul (mis algas Covid-pandeemiaga ja on päädinud nii majanduslanguse kui ka julgeolekukriisiga) on otsitud uusi innovaatilisi vahendeid arengukoostöö läbiviimiseks erinevates sihtriikides ning erasektori tööriistad on olnud suureks abiks nt tervishoiukriisi leevendamiselt. Ettevõtete ja avaliku sektori koostööd on seega hakatud pidama peamiseks innovatsiooni, majanduskasvu ja ühiskondliku arengut kiirendavaks tööriistaks; erasektor lööb kaasa tehnoloogia arengus, infrastruktuuri laiendamisel ning investeeringutes.

Küll on aga paljude arengumaade, eelkõige just vähim arenenud riikide tegelik kogemus arenenud maade erasektoriga olnud tihti negatiivne. Rõhuasetus arengukoostöö läbiviija isiklikule kasumile on vähendanud positiivset mõju kohalikele ühiskondadele ja keskkonnale, sest vajaliku ressursid on koostöö raames sihtriigist välja viidud. Tähelepanuta on jäetud kohalike ettevõtete, sh mikro-, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetete potentsiaal ühiskonna arengus, samuti kohalike sotsiaalsete ettevõtet potentsiaal sotsiaalmajanduslikus arengus.

Tutvu raportiga siin.

PS-Watch-Global-Synthesis-Report-2023

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee