Terveilm

ERLi suvekool 2019: “Elavast mullast elava toiduni”

18.06.2019

Tule 30. juuni kuni 3. juuli 2019 Matsalus toimuvasse Eesti Rohelise Liikumise suvekooli “Elavast mullast elava toiduni”!

Enne suvist laulu- ja tantsupidu on paras aeg kokku saada ERLi suvekoolis, ammutada uusi teadmisi ja praktilisi kogemusi toidu kasvatamise, mulla elurikkuse ja permakultuuri teemadel.

Mis toimub?
Loengud ja praktilised töötoad, mis aitavad uusi teadmisi kohe järgi katsetada.

  • Saame Alex Lotmani vahendusel teada, mis on nüüdisaja põllumajanduse probleemid ning millised on võimalikud lahendused. Arutame, millist toidusüsteemi tahaksime ise näha.
  • Tutvume Marian Nummerti ja Liina Järviste abil permakultuuri põhimõtetega ning katsetame ka ise nii mõndagi järgi.
  • Õpime koos Kompostiljoniga, kuidas saada biojäätmetest väärtuslikku toorainet aia jaoks.
  • Uurime mullateadlaste kaasabil, milline on hea muld ja millised elusolendid peavad mulda oma koduks. Saame teada seentest, kes elavad ainult maa all või hoopis taime sees. Kuuleme, kuidas mullaelustik meile toidu kasvatamisel abiks saab olla.
  • Katsume järgi kestliku toidu selle kõige ürgsemas tähenduses ja läheme vaatame, mida loodus meile pakub. Selle juures on abiks Maret Allikas.

Ruumi ja aega jääb ka osalejate tõstatatud teemade jaoks, õhtuprogrammiks, uuteks tutvusteks ning ümberkaudse looduse avastamiseks.

Kellele see mõeldud on?
Eelkõige noortele vanuses 18-30 (tõsise huvi korral ka alates 16. a), kes soovivad uusi teadmisi, tutvusi ja inspiratsiooni, et oma aknalaual aiandust alustada või juba olemasolevat aeda teadlikumalt pidada. Muidugi on ka oodatud kõik teoreetikud ja kestliku toidu huvilised, kes unistavad ühel heal päeval oma peenra rajamisest või tahaksid lihtsalt teemast rohkem teada saada. Eeldame aktiivset osavõttu kõigil neljal päeval.

Kuidas suvekooli registreeruda?
Täida ära registreerimisvorm hiljemalt 18. juuniks. Kui soovijaid on üle 30 inimese, valime omalt poolt välja motiveeritumad. Kontakteerume hiljemalt 19. juunil kõigiga, kes registreerimisvormi ära on täitnud ja anname teada, kas on võimalik sel aastal suvekoolist osa võtta ning millised on järgmised sammud.

Palju maksab?
Suvekoolis on võimalik osaleda ilma tasuta, kuid võimalusel palume vabatahtlikku toetust 15-30 eurot vastavalt oma võimalustele, mis läheb ERLi tegevuste toetamiseks. Pärast koha kinnitamist on võimalik toetus kanda MTÜ Eesti Rohelise Liikumise kontole (EE322200221011415405, selgituseks: suvekool, Osaleja Nimi) või maksta koha peal sularahas.

Suvekooli raames on kaetud kõik toidukorrad (taimetoit), majutus Algallika külalistemajas, programm ja transport.

Kuidas kohale saada?

Täpsema info transpordi kohta saadame neile, kes osutuvad suvekooli valituks.

Lisainfo:
Piret Väinsalu, Eesti Rohelise Liikumise projektijuht
piret@roheline.ee
Registreerumine kuni 18. juuni: https://forms.gle/sDFtTJ38XB9rEUms8

 

Suvekool toimub projekti “Growing together” raames, mida toetab Erasmus+ programm.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee