Terveilm

Festival Hoolides homsest!

10.04.2018

Kutsume kõiki saarlasi, saarega seotud inimesi ning teisi huvilisi festivalile, mis on pühendatud saare inimeste ja looduse hoidmisele. Ootame teid laupäeval, 14. aprillil kell 11.00 – 18.00 Kuressaare 

Jalgrattal vändates saab ise elektrit toota, hiigelsuur pusle annab aimu sellest, kust tulevad paljud asjad, mida me igapäevaselt tarbime. Kohvikus saab süüa tervislikke toite ning nautida väikeste saarlaste Saaremaa tulevikku kujutavat kunsti.

Reede, 13. aprill

13.00 – 15. 00 Hannes Praksi loeng “Metsamajakad – ökoloogia ja kultuuri uurimine loodusarhitektuuri abil”.

18.00 – 20.00 Tasuta filmiõhtu “Rohkem kui mesi” (More than Honey, 2012).  Filmiga koos on arutelu, osalevad EKA professor ja mesinik Hannes Praks ning taimeökoloog Triin Reitalu. FB sündmus.

Laupäev, 14. aprill

11.00 – 18.00 Tegevused festivali alal: virtuaalprillid, hiiglaslik pusle, elektrit tootev jalgratas.

11.00 – 18.00 Ausate asjade laadal on väljas saare parimad käsitöö ja toidu pakkujad ning ka mõningaid vahvaid üllatusi mujalt.

17.00 – 18.00 Mäng “Üllatused maailma kohta” ja korraldajate tänusõnad

 

Loengud laupäeval

13.30 – 14.00 Kestlik majandamine maal – ettevõtja Aivar Kalle Pihtla Taimelaborist.

14:00 – 15:00 Tuleviku ettevõtja ehk kuidas ühendada äri ja kestlik maailmapilt? Ettevõtja Märt Aro DreamApply’st.

15:00 – 16:00 Nähtamatu oht ehk tehnoloogiast tuleneva kiirguse tervise- ja keskkonnamõjud. Liis Ellert – MTÜs Kogukonna Hüvanguks, asutaja ja aktivist.

Loenguid modereerib ettevõtja Aivar Kalle Pihtla Taimelaborist.

 

Töötoad laupäeval

11.00 – 12.00

🕚 Patside punumine isadele. Patside töötoas saavad nii algajad kui edasijõudnud õppida imeilusaid peenikesi patse punuma. FB sündmus. Registreerimine.

🕚 Deodorandi valmistamise töötoas teeme ise deodoranti ja räägime, mis on poekosmeetika sees. FB sündmus. Registreerimine.

 

12.00 – 13. 00  🕛 Eksootiliste maitsete töötuba. Afganistaanist pärit Robabe näitab, kuidas valmivad halvah-nimelised magusad küpsised.
Iraagist pärit Hala aga õpetab seda, kuidas toimub köögiviljade marineerimine Iraagi-moodi!  FB sündmus. Registreerimine.

 

13.00 – 14.00  🕐 Patside punumine emadele. Afropatside töötoas saavad nii algajad kui edasijõudnud õppida imeilusaid peenikesi patse punuma. FB sündmus. Registreerimine.

 

14.00 – 15.00  🕑 Ehete valmistamine taaskasutatavate materjalidega. Teeme vanadest ehetest uued! FB sündmus. Registreerimine.

 

15.00 – 16.00  🕒 Vegan burgeri töötoas õpime, kuidas teha maitsvat ja mahlast peediburgerit ja proovime, kuidas see maitseb. FB sündmus. Registreerimine.

16.00 – 17.00 🕓 Kadakase vannisoola valmistamine. Kuidas teha magneesiumihelvestest ja kadakast vannisool, mis on hea nii kehale kui hingele? FB sündmus. Registreerimine.

 

Festivali toimumist toetab Euroopa Komisjon. Aitäh!

Kaanefoto: Mariann Liimal

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee