Terveilm

In English

GLEN vabatahtlikuks pürgib enneolematult palju noori

25.01.2014

Sel nädalal lõppes GLEN konkurss, mis lähetab noored arenguriikidesse vabatahtlikku tööd tegema. Avaldusi laekus kümnele projektile 97, mis on suurim kandidaatide arv Eesti GLEN programmi ajaloos.

Arengukoostöö Ümarlaua tegevuht Piret Hirve sõnul on ülekaalukalt populaarseim riik Birma/Myanmar, kuhu laekus 31 avaldust. “Birmasse/Myanmari saadame vabatahtliku esimest korda, lisaks on projekti teema noorsootöö, mis on paljudele noortele hingelähedane. Veel olid väga populaarsed turismi arendamine Tadžikistanis ja noorte tööhõive edendamine Indias.“

Noorte vabatahtlik töö arenguriigis kestab kolm kuud, kuid sellega nende tegevused ei lõppe. Pärast koju naasmist algab vähemalt sama oluline osa projektist – Eesti noorte teadlikkuse tõstmine maailmas toimuvast.

“Eesti noored saavad enda käitumise ja ostuotsustega väga otseselt mõjutada arengumaade elu. Paljud ei mõtle veel sellele, et enamus meie hüvedest ja kaupadest tuleb arenguriikidest, kus nii lapsed kui täiskasvanud töötavad põllul või tehastes üliväikese palga eest. GLEN vabatahtlikud räägivad on kogemuste näitel, miks on oluline hoolida inimeste käekäigust teisel pool maakera ja kuidas meie Eestis saame mõjutada sealsete töötajate inimväärset elu või laste koolikäimist,” lisas Hirv.

“Kindlasti on noori, kes sel aastal GLEN vabatahtlikuks kandideerida ei jõudnud või vanusepiiri tõttu ei saanud. Neid kutsume 31. mail 2014 Tallinnas toimuvale Maailmapäevale, mis muusika ja tantsu saatel tutvustab maailma mitmekesisust. Maailmapäeval on alati kohal Eesti organisatsioonid, kes korraldavad vabatahtlike saatmist maailma eri nurkadesse,” soovitab Maailmapäeva üks korraldajatest, Katrin Pärgmäe.

GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud 40 noort. GLEN programmi Eestis rahastab Välisministeerium.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee