Terveilm

Gruusias toimub Eesti eeskujul esimene arvamusfestival

08.09.2023

Koostöös Mondoga korraldatud arvamusfestival Tbilisis toob sel laupäeval kokku sajad inimesed Gruusia kodanikuühiskonnast, ametkonnast, eraettevõtetest ja mujalt, et arutleda ühiskonnas oluliste teemade üle.  

“Gruusia tulevik on täna lahtine. Ühelt poolt soovib suurem enamus rahvast edasist integreerumist Euroopaga ning riik on esitanud ka ametliku liitumistaotluse Euroopa Liiduga. Teisalt on murettekitav tänase Gruusia valitsuse neutraalne positsioon Venemaa suhtes käimasolevas täieulatuslikuks sõjategevuses Ukraina vastu ning siseriiklikud arengud vaba sõna ja kodanikuühiskonna kammitsemiseks. On kirjeldamatult suur väärtus sõna- ja tegutsemisvabadus, mida kogeme Eestis vabaühendusena töötades. Tee siia on olnud pikk ning selle lahutamatuks osaks on olnud riigi demokraatlik areng, erimeelsuste tolereerimine, oskus teineteist kuulda ja rahumeelselt keerulistel teemadel arutleda ühiskonnana. Arvamusfestival formaadina kõike seda just toetabki ning oleme näinud selle järele vajadust ka Gruusia ühiskonnas,” sõnas Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. 

Laupäeval Tbilisis toimuva festivali avab Eesti suursaadik Gruusias Riina Kaljurand. Festivali jooksul arutletakse viiel laval teemadel ettevõtlusest demokraatiani. Arutlusele tulevad näiteks Gruusia noorte tänased väljakutsed, jalgratta roll Tbilisi linnakultuuris, korrakaitseorganite õiguste piirid aga ka rahvusvaheline vastutus Venemaa agressiooni valguses. 

“Pole mingi saladus, et Gruusia on poliitiliselt üha enam polariseerunud. See on suur oht meie riigile, kuna tekitab ühiskonnas arusaamatusi ja omavahelisi pingeid. Arvamusfestival on oluline samm nende pingete maandamiseks. Meil on väga palju teemasid, millest saame koos rääkida, hoolimata igaühe poliitilistest vaadetes. Arvamusfestival omanäolise platvormina on just sobiv selliseks omavaheliseks dialoogiks,” ütles Mikheil Lazginiani Tbilisi arvamusfestivali korraldavast organisatsioonist World of Tolerance. 

Koostöös Mondoga toimub sel sügisel Gruusias kokku kaks arvamusfestivali, üks Tbilisis ja teine 20. oktoobril Zugdidis, mille korraldamist veab eest Mondo pikaajaline partner Assotsiatsioon Merkuri. Arvamusfestivalid Gruusias toimuvad Mondo projektist, mida rahastab ESTDEV- Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee