Terveilm

Kingi Targalt! aitab teadlikke kinke valida

01.12.2017

Täna, 1. detsembril algab kampaania “Kingi targalt”. Algatuse eesmärk on pakkuda lahendusi neile, kes on väsinud lõputust poodlemisest ning soovivad teha teadlikke kingivalikuid. 

Algatuse vedaja Katrin Pärgmäe sõnul oli eelmise aasta Kingi Targalt! algatus väga populaarne. “Nägime, et inimesed soovivad pääseda lõputust ostlemisest, kuid vajavad veidi nõu ja tuge. Eelmisel aastal rääkisime peamiselt laste kingitustest, sest nende jaoks on jõulurõõmu ja ühe soovitud kingi leidmine kõige olulisem. Sel aastal lisasime mitu teemat – kogume ideid, mida toredat võiks päkapikud tuua, räägime võimalustest elamuskingituste tegemisel ja koondame info Eesti väikeste kingitootjate või heateo kingituste kohta.”

Laste kingituste ja mänguasjade teema on sel aastal Kingi Targalt! Kodulehel oluliselt pikemalt lahti kirjutatud. Lehelt saab ideid laste mänguasjade korrastamiseks terve aasta vältel, mitte ainult pühadeajal. Näiteks, kui plastmassist vilkuvad ja ainult ühe funktsiooniga mänguasjad laste loovusele kaasa ei aita, siis millised mänguasjad nende asemel valida? Mida kinkida, kui tahaks toetada liikumist, mida peale hakata moehulluse mänguasjadega?

Jõuluaegne tarbimine on nii Euroopas kui USAs väljunud igasuguse kontrolli alt ning see ei jäta mõju avaldamata ka loodusele ning keskkonnale. Näiteks on USAs kuus kuud peale jõule kasutuses 1% kinkidest ehk võib öelda, et jõulukinkide peamine tulemus on prügi tootmine, rääkimata nende asjade valmistamiseks ja transpordiks kulutatud loodusvaradest ja selle käigus tekkinud saastest.

Kingitused on igal juhul osa meie jõulutraditsioonist. Kinkimine on oluline ja inimestele meeldib, kui neid meeles peetakse – ilma kingitusteta jõulud oleksid kurvad. Soovime, et jõulud muutuksid taas inimeste pühaks ja kinki otsides uurime ennekõike kingi saajat ja tema soove, mitte ei lähe ideid otsima supermarketist, mille reklaam ütleb “Miljon toodet. Midagi ikka leiad”.

Kingi Targalt algatuse leht.

Facebook sündmus

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Arengukoostöö Ümarlaud
Kommunikatsioonijuht
katrin@terveilm.ee
56623823

Foto: Mini Lotta

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee