Terveilm

Loeng: kes ohjab turumajandust Vietnamis?

23.01.2015

Olete oodatud kuulama hetkel ühte Vietnami majanduse ja poliitika teemal kõige sagedamini tsiteeritud teadlast, Professor Adam Fforde’i Victoria Ülikoolist Austraaliast.

Loeng toimub esmaspäeval, 26. jaanuaril kell 16.00 Tallinna Ülikoolis, ruumis M-213.

Kes ohjab turumajandust Vietnamis?
Kommunistliku Partei juhtitud Vietnamis kasvas majandus kuni 2013. aastani keskmiselt üle kuue protsendi aastas. Suurem osa Vietnami majanduspoliitilisi analüüse on seisukohal, et majandusreformid – mida on nimetatud uuenduse ajajärguks ja võrreldud tihtipeale ka Nõukogude Liidu perestroikaga – said alguse Vietnami Kommunistliku Partei 6.kongressil 1986.a.-l. Oma ettekandes näitab Professor Adam Fforde, kuidas majandusreformid (tuntud ka vietnamikeelse nimetusega doi moi) ei olnud mitte Kommunistliku Partei teadliku poliitika tulem – parteil puudus selleks vastavasisuline võim – vaid kuidas juba enne doi moi-d olid kommertsialiseerunud just riigiettevõtted. Ettekandes lahkab Prof Fforde Vietnami sisemajanduspoliitkat, rääkides praegusest majanduskriisist ning Vietnami Kommunistliku Partei võimu kahanemisest.

Professor Adam Fforde töötab Victoria nimelises Strateegiliste Majandusuuringute Instituudis Victoria ülikoolis. 1978-1979 õppis ta Hanoi Ülikoolis Vietnamis ja kaitses oma PhD kraadi 1982.a.-l, keskendudes põllumajanduslikele kooperatiividele Põhja-Vietnamis. 1983-87 oli Professor Fforde järeldoktorantuuris ja alates sellest ajast on ta ühendanud akadeemilise töö konsulteerimisega, keskendudes nii Vietnamile kui ka riikide ülemineku- ja arenguprobleemidele üldisemalt. Ta on töötanud konsultandina paljude arenguprojektide juures Vietnamis, mis võimaldas tal erinevate poliitikate valjatöötamise ja rakendamise juures osaleda pikki perioode. Praegu keskendub Professor Fforde tänapäeva Vietnami sotsiaalmajandusliku ajaloo uurimisele. Tema viimati avaldatud Vietnamile keskenduv raamat kannab nime Vietnamese State Industry and the Political Economy of Commercial Renaissance: Dragon’s tooth or curate’s egg? (Oxford: Chandos 2007). Tema viimased arengu-uuringute alased raamatud on Coping with facts – a skeptic’s guide to the problem of development (Kumarian Press 2009) ja Understanding development economics – its challenge to development studies (Routledge 2014). Lisaks on Prof Ffordel valmis käsikiri Reinventing development: managing diversity and complexity.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Loeng on esimene Aasia uuringute keskuse sarjast “Aasia arengud”, milles rahvusvaheliselt tuntud majandus- või ühiskonnateadlased tutvustavad erinevaid kuumi teemasid Aasia majanduste, ühiskondade ja poliitika arengutes.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee