Terveilm

Miks meile on olulised me vennasrahvad?

05.07.2023

Soome-ugri rahvastega tehtava koostöö eest hoolitseab peamiselt Fenno-Ugria. See koostöö on meile tähtis oma rahvusliku identiteedi hoidmise ja arendamise pärast. Keele- ja kultuurijuurtest ammutame me jõudu iseolemiseks, ka paiguti liiga tugevatele võõrmõjudele vastu seismiseks. Väikeste rahvaste ja keelte olemasolu ja tulevik ei ole iseenesest mõistetav, meie peame teadma ja tunnetama, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu läheme. See on ka meie kultuuri- ja keeleruumi kaitsmise küsimus, oleme õrnad rahvad. Liivlasi ja vadjalasi on alla saja, keelt oskajaid veel vähem. Isureid, mansisid, eenetseid on mõned sajad. Püüame, riiki omava rahvana anda ka neile arvulistele väikerahvastele häält ja tegelikult hoolitseme ka iseenda eest. Tänapäevases maailmas käib võitlus ka identiteetide pärast, kui identiteet on nõrk siis muutub keel tähtsusetuks. Kui keel on tähtsusetu, mis tähtsus võib olla riigil?

Valmimas on kaheksaosaline saatesari soome-ugri rahvastest Soomes, Norras ja Liivimaal. Filmiprojekt aitab paremini tutvustada soome-ugri maailma, mida tegelikult väga hästi ei teata. Nii saavad eestlased paremini tuttavaks saamide, kveenide ja meälastega. Filmid näitavad kui soome-ugriline on Skandinaavia põhjaosa ja ka seda, et seal saab eesti keeles hakkama.

Pildil kohtub Jaak Prozes “kveenide kuninga” Björnar Seppolaga. Taustal 1400 meetrine Adiekka tipp.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee