Terveilm

Mitmekesisust väärtustavate tööandjate ring laieneb

24.11.2021

Täna, 24. novembril liituvad seitse organisatsiooni mitmekesisuse kokkuleppega. Väärtuspõhisele kokkuleppele panevad allkirja Compensa, DHL Logistics, Inission, JK Tallinna Kalev, Fintech Legal Centre, Solis Biodyne ja YFU Eesti. Koos uute liitujatega kuulub Eesti mitmekesisuse kokkuleppe võrgustikku 147 tööandjat, keda toob kokku ühine huvi erinevusi austava töökultuuri, innovaatiliste ideede ja mitmekesiste kogemuste toel saavutatud edu vastu.


Mitmekesisuse kokkulepe on vabatahtlik lepe, millega liitudes kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ja väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas. Liituvad organisatsioonid teavad, et mitmekesisem töötajaskond ja kaasav, inimkeskne juhtimine toovad kasu nii organisatsioonile kui kõigile seal töötavatele inimestele. 


“Mitmekesisuse väärtustamine ja kaasamine on meie jaoks hoolimine. Ilma mitmekesisuseta ei oleks meie jalgpalliklubi pooltki selline, nagu see on seda täna, ja tunneme, et see on klubi jätkusuutlikkuse üks alustest. Kokkuleppega liitumine on kinnituseks klubi liikmetele, et siin on neil turvaline,” sõnas leppega liituva jalgpalliklubi Tallinna Kalev tegevjuht Diana Tagaväli. Erinevustega arvestavat töökeskkonda luues panustavad mitmekesisuse kokkuleppe organisatsioonid sellisesse ühiskonda, kus kõigil oleks hea olla.


Samuti täna leppe allkirjastava Inissioni tegevjuhi ja omaniku Fredrik Bergheli sõnul on nende ettevõtte põhiväärtused usaldus, täpsus, paindlikkus ja avatud suhtumine. “On oluline, et oleksime professionaalsed ja meid saaks usaldada. Seetõttu kasutame põhiväärtusi teejuhina kõiges, mida teeme, ka ettevõtte kultuuri kujundamises. See on midagi, millega me Inissionis tegeleme iga päev. Meie ettevõttes töötavad väga erineva taustaga inimesed ja mitmekesisuse kokkuleppega liitumine annab meile võimaluse suhelda teiste sarnaste ettevõtetega ja jagada kogemusi,“ lisas Berghel.
Kõik mitmekesisuse kokkuleppega liitunud erinevate tegevusvaldkondade organisatsioonid moodustavad võrgustiku, et ühiselt jagada mitmekesisuse juhtimise kogemusi ja edendada ühiskonnas võrdset kohtlemist.


Liitumisüritus toimub virtuaalselt ja osalema on oodatud kõik mitmekesisuse teemade huvilised. Üritusel kuuleb Eesti ühe suurema IT-valdkonna tööandja, kvaliteedimärgiga “Austame erinevusi” tunnustatud Playtechi põnevat kogemuslugu. Personalidirektor Triin Sikkal räägib, miks ja kuidas nemad mitmekesisuse ja kaasatusega tegelevad.
Mitmekesisuse kokkulepe sai Eestis alguse 2012. aastal ja sarnased mitmekesisuse võrgustikud toimivad 26 Euroopa riigis. Eestis koordineerib kokkuleppega seotud tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee