Terveilm

MTÜ Mondo kogub annetusi Myanmari laste toetuseks

31.03.2021

Mondo alustas annetuste kogumist, et toetada Myanmari šani aladel elavate laste toimetulekut ebastabiilseks muutunud riigis.

Olukord Myanmaris on pärast sõjaväelist riigipööret jätkuvalt ärev. Myanmari keskvalitsuse sõjavägi on otsustanud vahendeid valimata meeleavaldused maha suruda, rünnates ja tappes meeleavaldajaid suuremates linnades ning vahistades tuhandeid inimesi nii öösiti kodudest kui ka tänavatelt. Rünnaku alla on sattunud ka need külad, kus on aastaid töötanud Mondo partnerorganisatsioon CRED.

Mondo on šani väikelinnas Namlanis tegutseva organisatsiooniga CRED teinud koostööd alates 2014. aastast. CRED on väikeküladesse välja arendanud algkoolide võrgustiku, koolitanud sinna õpetajaid ning pakkunud neist tublimatele ka võimalust edasi õppida Namlani linnas, elades CREDi poolt juhitud õpilaskodus. COVID-19 tõttu on Mynamaris koolid kinni olnud juba mitmeid kuid ja CRED on pakkunud õpilaskodus elavatele lastele omalt poolt õppeprogrammi.

Kui olukord riigis muutus kriitiliseks, omandas CREDi õpilaskodu kohalike perede jaoks aga hoopis uue tähenduse – see on turvaline peavari lastele. Iga päevaga lisandub õpilaskodusse uusi külalapsi, keda pered saadavad sinna varjule. Märtsi lõpu seisuga on õpilaskodu kaitsvate müüride vahel üle 60 lapse.

„Tegemist on töökate ja lihtsate põlluharijate lastega. Reeglina tulevad need pered ots-otsaga kokku, kuid viimase kahe kuuga on nad sattunud vaesuspiiri äärele, sest riigipiir Hiinaga on kinni ja oma põllusaadusi ei ole võimalik turustada. Lisaks ei lase rünnakud küladele põllutöödega jätkata,“ ütles Mondo Kagu-Aasia ekspert Triinu Ossinovski. „CRED juhi sõnul jagub õpilaskodus riisi, mis on peamiseks toiduaineks, märtsi lõpuni, kuid edasi ei ole õpilaskodu lastele midagi lauale panna. Ometi soovivad nad ka sellistes rasketes oludes õppetegevustega jätkata, et hoida laste mõtted sõjategevusest eemal,“ lisas ta.

Mondo toetab CREDi õpilaskodu õpilasi 3000 euroga. Abi on igast lisanduvast eurost. Tee ülekanne Mondo kodulehe kaudu https://mondo.org.ee/toeta/kriisifond/ või kanna sobiv summa Mondo annetuskontole – SEB Pank, IBAN: EE491010220099409013, MTÜ Mondo, selgituseks „Myanmar“.

Lisainfot leiab Mondo kodulehelt.

Fotod CRED õpilaskodust.

Lisainfo:

Triinu Ossinovski

MTÜ Mondo, Kagu-Aasia ekspert

+37253732336

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee