Terveilm

Slava Ukraini ei toonud aitamisele surmahoopi, aga annetajad on tundlikumad

25.05.2023

Kõik annetuste kogujad said Slava Ukraini kahtlase rahakasutuse juhtumi taustal mainekahju ja see tegi inimesi tundlikumaks, kuid mõju on ajutine ning inimesed aitavad ikka edasi, rääkis Arengukoostöö Ümarlaua juht Iti Aavik.

Ta tõdes Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et annetamise maht on aastaga vähenenud, kuid siinkohal võib rolli mängida ka sõjaväsimus ja majanduslik olukord.

Intervjuus rääkis Aavik, milliseid annetuste kogujaid tasub usaldada. Samuti tuli juttu uuringust, millest selgus, et Eesti MTÜd on sõltuvuses avaliku sektori rahastusest ja pikaajalisi eraannetajaid on väga vähe. Selle taustal rääkis Aavik, kuidas võiksid annetajad rohkem ettevõtjaid kaasata ja millised on tavapäraselt ettevõtjate ootused.

Kuula intervjuud Äripäeva raadios

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee