Terveilm

Algavad säästliku eluviisi töötoad Tallinnas

23.01.2019

Arengukoostöö Ümarlaud korraldab Tallinnas veebruarist maikuuni kuus säästliku eluviisi töötuba, mis räägivad sellest, kuidas kestlik eluviis saab muuta inimese elu lihtsamaks ja odavamaks, säästes samal ajal loodust.

Töötubade korraldaja, AKÜ kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe sõnul valiti teemad kahe kriteeriumi järgi. “Kõigepealt küsisime kogukonnalt, milliste teemade vastu on kõige rohkem huvi. Lisaks pakkusime seminare edasijõudnutele ehk neile, kes on mõnda teemat juba ise uurinud ja tahaks selle kohta täpsemat infot või oskuseid”.

Töötubasid ja seminare on kokku kuus. Iga töötoa alguses annab spetsialist lühikese ülevaate kogu valdkonna kohta, lisaks saab iga kord mõne toreda praktilise oskuse, mis teeb rõõmu endale ja loodusele.

Töötoad on osalejatele tasuta (mõne töötoa puhul lisandub materjali kulu 2 eurot), kuid registreerumine on kindlasti vajalik.

Registreerumine avatakse kaks nädalat enne sündmuse toimumist igale töötoale eraldi.
Registreerumise avamisel saavad kõik soovijad ka e-kirja, listiga liitumiseks kirjuta katrin@terveilm.ee

 

6. veebruar – Ehete valmistamine taaskasutatud materjalidest

Mis materjalidest ehteid tavaliselt tehakse, kuidas neid saadakse? Praktilises osas teeme ise käevõrusid, kaelaehteid või prosse. Enda loodud ehe on omanäoline ning tähendusrikkam kui mis tahes poeletil olev kaunistus. Töötoa materjalid on kohapeal olemas, materjali tasu 2 eurot, maksimaalselt 30 osalejat.

FB sündmus

Valminud tööd:

 

 

 

 

 

28. veebruar – Puhastusvahendite töötuba

Paljud puhastustoodetes sisalduvad kemikaalid on söövitavad, võivad ärritada nahka ja hingamisteid ning põhjustada allergiaid. Enamik mürgistuste juhtumitest Eestis on seotud puhastustoodetega. Samas saab kodused puhastustööd kergesti tehtud vähem mürgiste ning odavate ainetega.

Teeme läbi, kuidas teha ise ohutuid ja hästi töötavaid puhastusvahendeid. Juttu tuleb ka sellest, mida puhastusvahendite ostmisel vaadata ja kui nad on mürgised, siis miks neid üldse müüakse?

Töötoa materjalid on kohapeal olemas, materjali tasu 2 eurot, maksimaalselt 30 osalejat.

FB sündmus

13. märts – Vaimne tervis tarbimisühiskonnas. Kuidas ennast hoida?

Õnn ja rahulolu – kuidas nad tekivad ja kaovad? Nipid, kuidas hoida mõnusat vaimset tervist olukorras, kus tahaks perega olla, tööd teha ja ka ehk mõne hobiga tegeleda. Vaimse tervise hoidmine tarbimisühiskonnas, kus reklaamid survestavad aina enam ostma. Grupi suurus maksimaalselt 60 osalejat.

Kohad täis!

28. märts – Toidu kasvatamine linnas permakultuuri põhimõtete abil

Kuidas teha väikesesse aeda permakultuuri peenrad, mis on praktiliselt hooldusvabad ja annavad hästi saaki? Kas ja millist väetist nad vajavad, mida teha umbrohuga? Milliseid taimed panna üksteise kõrvale kasvama? Grupi suurus maksimaalselt 60 osalejat.

9. aprill – Kompostimine ja muld

Kompost – kuidas teha endale ise viljakat mulda? Mida sinna panna, et kompost saaks kiiresti valmis? Millised on tüüpilised vead, miks kompost ei valmi?

Hinnatakse, et Euroopas on viljakat mulda veel vähem kui 100 saagiks. Mis mulla viljakust vähendab, mis kasvatab? Milline on mulla roll kliimamuutuste peatamises? Grupi suurus maksimaalselt 60 osalejat.

21. mai – Kestlik ettevõte

Mida saab ettevõte teha selleks, et tema tegevus oleks kestlik ja aitaks kaasa nii inimeste heaolule kui looduse säilimisele? Kui õiglase kaubanduse kohv on olemas ja rohelise elektri paketiga liitutud, siis mida veel teha saab? Grupi suurus maksimaalselt 60 osalejat.

Kõik töötoad toimuvad Tallinna Keskraamatukogu suures saalis, algavad kell 17.30 ja kestavad 2 tundi.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlad töötab kolme eesmärgi nimel: puhas keskkond, mille saame enda lastele pärandada; õiglane ühiskond, kus hinnatakse inimest ja majandus, millest võidavad kõik. Esindame 33 Eesti vabaühendust, kes tegutsevad nende eesmärkide nimel kogu maailmas.

Töötubade korraldamist toetab Välisministeerium. Aitäh!

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
Arengukoostöö Ümarlaud
Kommunikatsioonijuht
+372 56 623 823
www.terveilm.ee
www.facebook.ee/terveilm

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee