Terveilm

Tallinnas toimunud Eesti Pagulasabi rahvusvahelisel konverentsil arutleti humanitaarabi suundumuste üle

16.11.2023

Eesti Pagulasabi eelmisel nädalal Tallinnas toimunud konverents tõi kokku humanitaarabi eksperdid üle maailma, et arutada, kuidas muutuvas maailmas digilahendusi, rahapõhist abi ning kohalike võimestamist kasutades võimalikult efektiivselt abi osutada.  

Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson lausus avasõnades, et kui 25 aastat tagasi oli Eesti veel humanitaarabi saaja rollis, siis nüüd suudab ise kiirelt ja efektiivselt teiste abistamisse panustada. „Digitaliseerimine ja tehisintellekt, rahapõhine abi ja kohapealsete inimeste võimestamine, andmete nutikas kasutamine – need on mõned trendid, mis annavad lootust veelgi paremale ja efektiivsemale abi osutamisele.“ 

Konverentsi peakõne pidas Ühendkuningriigis baseeruva organisatsiooni ALNAP juhataja Juliet Parker, kes rõhutas pikaajalise ja järjepideva abi tagamise olulisust kriisipiirkondades. „Kuna kriisid venivad pikale, siis otsivad kannatanud abi pikemaaegselt, mitte vaid ühekordsete lühikeste abipakettidena,“ rõhutas Parker. 

Eesti välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Mariin Ratnik ütles enda avakõnes, et maailma vajadus humanitaarabi järele üha kasvab, nii relvakonfliktide kui ka kliimamuutuste tõttu. „Kriisidele vastamise rahastus ei pea vajadustega sammu ja ei saa eeldada, et see sammu peaks. Humanitaarabisüsteem on alarahastatud ja ülekoormatud. Peame tegema asju teisiti.” 

·       Konverentsi esimeses paneelis arutlesid Kitty Paulus’e (Norra Pagulasabi) juhtimisel Eero Janson (Eesti Pagulasabi), Quentin Le Gallo (ECHO) ja Louisa Seferis (sõltumatu humanitaarabi konsultant) rahapõhise abi plusside, miinuste ja tulevikusuundumuste üle. Järelvaadatav Pagulasabi YouTubes. 

·       Teises paneelis arutlesid Karin Maasel’i (Data Friendly Space) juhtimisel humanitaarabi digitaliseerumise ja andmete kasutamise üle Luke Caley (IFRC), Javier Teran (OCHA) ja Zineb Bhaby (Norra Pagulasabi). Paneel on järelvaadatav Pagulasabi YouTubes. 

·       Kolmas paneel keskendus Helen Kajulätte (Eesti välisministeerium) juhtimisel lokaliseerimisele ehk kriisikolde kohapealse abiandmise võimekuse tõstmisele Ukraina näitel. Paneelis osalesid Roksolana Nesterenko (Centre for United Action, Ukraine), Oleg Masyk (Šveitsi saatkond Ukrainas) ja Pit Köhler (Federal Foreign Office of Germany). Järelvaadatav Pagulasabi YouTubes. 

·       Eero Jansoni kõne 

·       Mariin Ratniku kõne

·       Juliet Parkeri kõne

Konverentsi pildid: https://drive.google.com/drive/folders/1uSy0HeUOa3GlkV225gCgqlGsLSMrVMJ7

Fotograaf: Anastasiia Lysenko 

Konverentsi korraldamist toetas Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

MTÜ Eesti Pagulasabi on 2000. aastal asutatud avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on seista pagulaste õiguste ja heaolu eest Eestis ja väljaspool. Eesti Pagulasabi on Euroopa Liidu poolt sertifitseeritud humanitaarabi organisatsioon. 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee