Terveilm

In English

Veeda rohelised jõulud – võida elamuskink!

17.12.2019

Foto: Iti Aavik.

Foto: Iti Aavik

Jagame oma  jõulukampaanias soovitusi, kuidas pidada kestlikke jõule ja mitte kinkida mõttetuid asju. Jaga sinagi mõtteid, kuidas teha kestlikke kinke, märgi meie leht meeldivaks, jaga seda postitust ning võida neljakäiguline õhtusöök kahele Fotografiska katuserestoranis.

Meie meeskonna soovitused on järgmised:

🌲 Mõtlen välja, mis mind jõulude juures tegelikult õnnelikuks teeb ja teengi seda. Võtan julguse kokku ja annan teada, milliseid kinke ma soovin (ja milliseid mitte). Olen ise selle juures avatud ja ei lähe närvi teistsugustest arvamustest – maailm ei muutu ühe ööga.

🌲 Jätan ostmata need kingitused, mida kingisaaja ei vaja ning mille päritolus ja jalajälje suuruses ma kindel ei ole. Kui tõesti ühtki ideed ei ole, aga kink peab olema, siis kingi tegusid. Näiteks õhtusööki iseendaga, lapsehoiu-teenust, auto koristamist, jalgratta putitamist, lume lükkamist jn

🌲 Kingin midagi tõeliselt vajalikku ja soovitut. Kui ma ei tea, mida inimene tahab, kingin elamuse, kodumaise toote või heategevusliku kingituse. Elamuse kinkimise puhul tasub mõelda, kas saaja seda elamust soovib.

🌲 Kui keegi siiski sulle midagi kingib ja see on sinu jaoks mõttetu, naerata ja ütle aitäh ning ära hakka kohe rääkima mõttetutest kinkidest. Võib-olla tuli ka see kink südamest, kinkija tundeid haavates ei muuda me kellegi maailmavaadet.

🌲 Ostan võimalusel head, õiglast ja kodumaist toitu. Võimalusel viin ka mõned pakid Toidupanka.

 

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee