Terveilm

Naabruspoliitika

Euroopa Liidu naabruspoliitika (ENP) eesmärk on vältida uute eraldusjoonte tekkimist laienenud ELi ja selle naaberriikide vahel ning anda naaberriikidele võimalus osaleda mitmesugustes ELi tegevustes tihedama poliitilise, julgeolekualase, majandusliku ja kultuurilise koostöö kaudu.

Euroopa naabruspoliitika toimib alates 2003. aastast naaberriikide suhtes, kellel on ELiga ühine maa- või merepiir, st Alžeeria,Armeenia, Aserbaidžaan, Valgevene, Egiptus, Gruusia, Iisrael, Jordaania, Liibanon, Liibüa, Moldova, Maroko, Palestiina omavalitsus, Süüria, Tuneesia ja Ukraina. Kuigi ka Venemaa on ELi naaberriik, reguleerib ELi ja Venemaa vahelisi suhted eraldi strateegiline partnerlusleping.

ENP, mis on suuresti ELi ja selle partnerriikide kahepoolne koostöö, rikastus 2009. aasta mais EL idaparterluse algatusega ja 2008. aastal muutus seni Barcelona Protsessi all tuntud lõunapartnerlus Vahemereliiduks. Samuti toimub Euroopa naabruspoliitika raames alates 2008. aastal Musta Mere Sünergia protsess, mis tugevdab koostööd Musta mere ümber asuvate riikide vahel.Euroopa naabruspoliitika keskmeks on ELi partnerriikide tegevuskavad. Tegevuskava on poliitiline dokument, kus on kirja pandud naaberriigi ja ELi vahelise koostöö eesmärgid.

 

Vaata lisaks:

//

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee