Terveilm

Keskkond

Kui kõik inimesed maailmas elaksid nii nagu meie siin Eestis, läheks inimkonna ülalpidamiseks vaja rohkem ressursse kui maakeral jagub.

Inimtegevuse mõju Maa ökosüsteemile saab hinnata näitajaga, mida nimetatakse ökoloogiliseks jalajäljeks. Keskkonna säästmise seisukohalt on oluline ka see, kuidas asjad on toodetud, sellest annavad kõige lihtsamini aimu tootemärgised (nt ökomärk). AKÜ liige Eesti Roheline Liikumine on juba aastaid aidanud keskkonnateadlikel tarbijatel orienteeruda meie kaubandusvõrgu toodete seas. Näiteks on Rohelise toote kampaania eesmärk muuta keskkonnasõbralike ostuvalikute tegemine veelgi lihtsamaks.

Kuigi see võib tunduda keerulise ettevõtmisena, ei eelda keskkonda säästev eluviis kardinaalseid muutusi või kõikidest mugavustest loobumist. Alustades lihtsatest igapäevastest asjadest, nagu kilekottidest loobumine, elektrienergia säästmine või prügi sorteerimine, kujuneb sellest mõne aja möödudes loomulik ja enesestmõistetav käitumine. Suurt tähtsust omab ka see, kuidas liigud punktist A punkti B.

Vaata oma kodus ringi ning uuri muid võimalusi vee, elektri ja erinevate materjalide säästmiseks. Hea praktiline sissejuhatus keskkonnasäästliku eluviisi juurde on Epp Petrone “Roheliseks kasvamine“. Teine oluline abimees on säästva eluviisi portaal Bioneer, mille iganädalase uudiskirjaga jõuab lugejani palju kasulikku infot.

Säästva elustiili alus on teadlikkus sellest, kuidas asjad on omavahel seotud ja milline on meie käitumise mõju ümbritsevale keskkonnale. Hinda oma igapäevaseid tegevusi uue pilguga ja mõtle, kuidas saaksid keskkonda hoidvamalt elada.

//

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee