Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Pimedatel talvekuudel kanname helkurit, jääme ellu, ja unistame õiglasemast maailmast ja tegutseme mitmel suunal korraga, et see reaalsuseks saaks.

Detsembri plaanid

Tallinnast kaugemale

Iti ja Agne vaatavad aasta lõpuni jäänud ajal üha enam Tallinnast ja Tartust väljapoole, näiteks Võru ning Otepää suunas. Tahame AKÜga väga teada, mida väiksemate kohtade elanikud kestlikkusest arvavad ja millisena oma rolli ning võimalusi näevad. Meie igal juhul usume, et jätkusuutlik ja õiglane, teistmoodi ning inimlik Eesti ning parem maailm saavad alguse just kohalikest kogukondadest. Mida teie arvate?

Tule koalitsiooni!

Teine oluline tegemine, mille suure õhinaga ette oleme võtnud ja milles üha enam rõõmu leiame, on meie koalitsiooni-mõte. Nimelt tahame koos teiste vabaühenduste ja eraettevõtetega ühiselt häält tehes ja tegutsedes hoolivama ja planeedist teadlikuma Eestini jõuda. Tundub põnev, tahaksid rohkem teada ja kampa tulla? Kirjuta Agnele: agne@terveilm.ee.

Sigrid CONCORDi juhatuses

Sigrid sõidab sel lenduderohkel sügisel viimast korda Brüsselisse – 28. novembril on seal CONCORDi juhatuse koosolek. Ülejäänud aja küsivad endale kestliku arengu eesmärkide indikaatorid, mida Riigikantselei, SAK ja Statistikaamet kokku panevad, lisaks järgmise aasta projekti ette valmistamine, taotlused ja planeerimised, sekka konverentsid, kohtumised ja muud toredat.

Teavitus ja algatused

Välkpoed Tartus ja Rakveres

Detsember toob lisaks jõulupidude lainele kaasa kaks välkpoodi – 2.-3. detsembril oleme taas Tartu Lõunakeskuses, 7. detsembril Rakvere Põhjakeskuses. Pakume jõulukingiks AKÜ liikmete heategevuskinke, tantsu, tralli, virtuaalreaalsust ja lugusid kaugetelt maadelt saab ka. Pane kalendrisse kirja!

Kingi targalt!

Katrin vuhistab teha Kingi Targalt jõulukampaaniat, et aidata meil kõigil ostuhullust ohjeldada ja sellest vabanenud aega nautida. Kui vähegi sama usud, osale meie FB sündmusel ja aita sõna levitada! Lisaks otsime kodumaiseid ja südamega kinke valmistavaid tootjaid, nendest saab teada anda siin.

GLEN vabatahtlikud

Lisaks on järjest koju tagasi jõudnud 2017. aasta GLEN vabatahtlikud, kelle seiklusrikkaid ja mõtlemapanevaid lugusid sai seni lugeda blogide vahendusel. Püsige lainel, GLENid on varsti veel rohkem eetris ja ajakirjas ja tänaval ja tantsusaalides. Maailmamuutjad ei maga.

AKÜ liikmete teavitused

Tegusad on ka AKÜ liikmed, kelle seast seitse ühendust viib sel talvel ellu uutmoodi algatusi. Ikka selleks, et sõnumid kaugemale ja kõrgemale lendaksid. Feministeerium aitab ökofeministil päevi üle elada, ENUT arutleb kestliku arengu eesmärkide teemal algkoolide mudilastega ning Eesti Roheline Liikumine toob koju kätte põlevkivi kaevandamise ja põletamisega seotud lood ja pildid Ida-Virumaalt.  

Mis me novembris tegime?

Lugude jutustamise koolitus AKÜ liikmetele

CONCORDi president Johannes ja juhatuse liige Laura on põhjamaa pimeduseks valmis.

November on meie jaoks seni möödunud tegusalt ja rahvusvaheliselt, korraldasime pea iga nädal mõne suurema või väiksema sündmuse. Kuu esimene nädalavahetus tõi Eestisse Bobby McCormack’i Iiri organisatsioonist Development Perspectives. Bobby aitas AKÜ liikmeskonna jutuvestjaid sammukese lähemale Kääbiku-vääriliste lugude leidmisele.

CONCORD kampaaniate koolitus

Novembri teine nädal tõi Eestisse CONCORDi Learning and Exchange Forum’i koos ligi 60 osalejaga ja kahe väga värskendava esinejaga. Oma lugusid ja arvamusi jagasid El Salvadori kodanikuaktivist Marta Benavides ning endine Oxfami kampaaniajuht Martin Kirk, kes tänaseks veab sellist liikumist nagu The Rules. Kohal olid kõikide Euroopa AKÜ-sarnaste organisatsioonide esindajad, sekka veel teisi CONCORDi liikmeid.

GLEN võrgustiku kohtumine

Novembri kolmandal nädalal tervitas Tallinn GLEN võrgustiku koordinaatorite kohtumist – veidi väiksem, ent veelgi intensiivsemalt töine koosviibimine. Kõige selle korraldamise peale teab AKÜ meeskond täpselt, millised Tallinna seminariruumid on ratastooliga ligipääsetavad, kust hankida parimaid vegan lõunasööke, milline trükikoda trükib kõige kiiremini ja kuidas juhatada hulk välismaalasi punktist A punkti B. Eestistumise periood on pakkunud meile mitu head võimalust Eestit meie Euroopa kolleegidele tutvustada. Kõik on rahule jäänud.

Igav meie juures ei ole, niisama tiksuda ka ei saa. Tegemise lusti ja pühaderõõmu on seevastu küllaga.

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

1.12.2017

Kingi Targalt! aitab teadlikke kinke valida

Täna, 1. detsembril algab kampaania “Kingi targalt”. Algatuse eesmärk on pakkuda lahendusi neile, kes on väsinud lõputust poodlemisest ning soovivad teha teadlikke kingivalikuid.  Algatuse vedaja Katrin Pärgmäe sõnul oli eelmise aasta Kingi Targalt! algatus väga…

Loe lisaks

28.11.2017

AKÜ otsib huvikaitsespetsialisti!

Arengukoostöö Ümarlaud töötab selle nimel, et Eesti teeks mõjukat arengukoostööd ning aitaks igati kaasa kestliku arengu eesmärkide saavutamisele ka globaalses plaanis. Oleme katuseorganisatsioon Eesti arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelevatele organisatsioonidele. Otsime oma meeskonda huvikaitsespetsialisti, kelle ülesanded…

Loe lisaks

27.11.2017

Mida tähendab „päris“ arenguabi ja kuhu pannakse ülejäänud raha?

Kas teadsite, et Eesti on idapoolsete Euroopa Liidu riikide seas üks tublimaid arengukoostöö rahastajaid? Möödunud aastal andsime arengu- ja humanitaarabiks 40,3 miljonit eurot ehk 0,19% SKTst. AidWatchi raportist selgub, et 0,18% Eesti abist oli tegelik…

Loe lisaks

24.11.2017

AKÜ aasta lõpus

Pimedatel talvekuudel kanname helkurit, jääme ellu, ja unistame õiglasemast maailmast ja tegutseme mitmel suunal korraga, et see reaalsuseks saaks. Detsembri plaanid Tallinnast kaugemale Iti ja Agne vaatavad aasta lõpuni jäänud ajal üha enam Tallinnast ja…

Loe lisaks
Täida küsitlus, võida meeneid!