Terveilm
Menu
Facebook
Twitter
Youtube
Linkedin

Pimedatel talvekuudel kanname helkurit, jääme ellu, ja unistame õiglasemast maailmast ja tegutseme mitmel suunal korraga, et see reaalsuseks saaks.

Detsembri plaanid

Tallinnast kaugemale

Iti ja Agne vaatavad aasta lõpuni jäänud ajal üha enam Tallinnast ja Tartust väljapoole, näiteks Võru ning Otepää suunas. Tahame AKÜga väga teada, mida väiksemate kohtade elanikud kestlikkusest arvavad ja millisena oma rolli ning võimalusi näevad. Meie igal juhul usume, et jätkusuutlik ja õiglane, teistmoodi ning inimlik Eesti ning parem maailm saavad alguse just kohalikest kogukondadest. Mida teie arvate?

Tule koalitsiooni!

Teine oluline tegemine, mille suure õhinaga ette oleme võtnud ja milles üha enam rõõmu leiame, on meie koalitsiooni-mõte. Nimelt tahame koos teiste vabaühenduste ja eraettevõtetega ühiselt häält tehes ja tegutsedes hoolivama ja planeedist teadlikuma Eestini jõuda. Tundub põnev, tahaksid rohkem teada ja kampa tulla? Kirjuta Agnele: agne@terveilm.ee.

Sigrid CONCORDi juhatuses

Sigrid sõidab sel lenduderohkel sügisel viimast korda Brüsselisse – 28. novembril on seal CONCORDi juhatuse koosolek. Ülejäänud aja küsivad endale kestliku arengu eesmärkide indikaatorid, mida Riigikantselei, SAK ja Statistikaamet kokku panevad, lisaks järgmise aasta projekti ette valmistamine, taotlused ja planeerimised, sekka konverentsid, kohtumised ja muud toredat.

Teavitus ja algatused

Välkpoed Tartus ja Rakveres

Detsember toob lisaks jõulupidude lainele kaasa kaks välkpoodi – 2.-3. detsembril oleme taas Tartu Lõunakeskuses, 7. detsembril Rakvere Põhjakeskuses. Pakume jõulukingiks AKÜ liikmete heategevuskinke, tantsu, tralli, virtuaalreaalsust ja lugusid kaugetelt maadelt saab ka. Pane kalendrisse kirja!

Kingi targalt!

Katrin vuhistab teha Kingi Targalt jõulukampaaniat, et aidata meil kõigil ostuhullust ohjeldada ja sellest vabanenud aega nautida. Kui vähegi sama usud, osale meie FB sündmusel ja aita sõna levitada! Lisaks otsime kodumaiseid ja südamega kinke valmistavaid tootjaid, nendest saab teada anda siin.

GLEN vabatahtlikud

Lisaks on järjest koju tagasi jõudnud 2017. aasta GLEN vabatahtlikud, kelle seiklusrikkaid ja mõtlemapanevaid lugusid sai seni lugeda blogide vahendusel. Püsige lainel, GLENid on varsti veel rohkem eetris ja ajakirjas ja tänaval ja tantsusaalides. Maailmamuutjad ei maga.

AKÜ liikmete teavitused

Tegusad on ka AKÜ liikmed, kelle seast seitse ühendust viib sel talvel ellu uutmoodi algatusi. Ikka selleks, et sõnumid kaugemale ja kõrgemale lendaksid. Feministeerium aitab ökofeministil päevi üle elada, ENUT arutleb kestliku arengu eesmärkide teemal algkoolide mudilastega ning Eesti Roheline Liikumine toob koju kätte põlevkivi kaevandamise ja põletamisega seotud lood ja pildid Ida-Virumaalt.  

Mis me novembris tegime?

Lugude jutustamise koolitus AKÜ liikmetele

CONCORDi president Johannes ja juhatuse liige Laura on põhjamaa pimeduseks valmis.

November on meie jaoks seni möödunud tegusalt ja rahvusvaheliselt, korraldasime pea iga nädal mõne suurema või väiksema sündmuse. Kuu esimene nädalavahetus tõi Eestisse Bobby McCormack’i Iiri organisatsioonist Development Perspectives. Bobby aitas AKÜ liikmeskonna jutuvestjaid sammukese lähemale Kääbiku-vääriliste lugude leidmisele.

CONCORD kampaaniate koolitus

Novembri teine nädal tõi Eestisse CONCORDi Learning and Exchange Forum’i koos ligi 60 osalejaga ja kahe väga värskendava esinejaga. Oma lugusid ja arvamusi jagasid El Salvadori kodanikuaktivist Marta Benavides ning endine Oxfami kampaaniajuht Martin Kirk, kes tänaseks veab sellist liikumist nagu The Rules. Kohal olid kõikide Euroopa AKÜ-sarnaste organisatsioonide esindajad, sekka veel teisi CONCORDi liikmeid.

GLEN võrgustiku kohtumine

Novembri kolmandal nädalal tervitas Tallinn GLEN võrgustiku koordinaatorite kohtumist – veidi väiksem, ent veelgi intensiivsemalt töine koosviibimine. Kõige selle korraldamise peale teab AKÜ meeskond täpselt, millised Tallinna seminariruumid on ratastooliga ligipääsetavad, kust hankida parimaid vegan lõunasööke, milline trükikoda trükib kõige kiiremini ja kuidas juhatada hulk välismaalasi punktist A punkti B. Eestistumise periood on pakkunud meile mitu head võimalust Eestit meie Euroopa kolleegidele tutvustada. Kõik on rahule jäänud.

Igav meie juures ei ole, niisama tiksuda ka ei saa. Tegemise lusti ja pühaderõõmu on seevastu küllaga.

Kommentaarid:

Seonduvad uudised

14.02.2018

Kinki pole vaja, kallis oled!

Esmaspäeva õhtul käisin Ringvaate saates rääkimas sõbrapäeva kampaaniast “Ma ei osta roosat prügi!“. Intervjuu oli väga meeleolukas ja kirglik, aga saates ei jäänud väga palju aega selgitada, miks me seda kampaaniat üldse teeme 🙂 Mõeldes sõbrale…

Loe lisaks

13.02.2018

Valentinipäev on muutumas roosa prügi päevaks

Homme tähistatakse üle maaima sõbrapäeva ja ka Eesti poed on muutunud silmnähtavalt roosaks. Arengukoostöö Ümarlaud kutsub üles säästma keskkonda ning roosa plastiku või muu nänni asemel kinkima elamusi. Ainuüksi USAs ostetakse sõbrapäevaks 36 miljonit südamekujulist…

Loe lisaks

6.02.2018

AKÜ veebruaris

Saame vabariigi sünnipäevakuul uhkusega hõisata, et AKÜs ei ole kunagi olnud tööl nii palju inimesi kui täna. Jätkame suuremate jõududega tööd selle nimel, et planeet ei saaks Eesti 200. sünnipäevaks otsa ning saja aasta pärast…

Loe lisaks

5.02.2018

Väikesed kogukonnad suure maailma sees – Läänemaa!

Ootame Läänemaa aktiivseid ja oma kogukonna heaolule mõtlevaid inimesi 20. veebruaril Haapsallu, et koos mõelda, mis on maailma kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Kuidas teha nii, et ka tulevastele põlvedel oleks Läänemaal…

Loe lisaks
Täida küsitlus, võida meeneid!