Terveilm

In English

GLEN kutsub noori vabatahtlikeks arengumaadesse

29.12.2014

GLEN Eesti projekt saadab 2015. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Nepalis, Ukrainas, Gruusias ja Aafrika riikides.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul on 2015 GLEN konkurss eriline, kuna järgmine aasta on Euroopas arengukoostööle pühendatud. “Kogu aasta vältel keskendume teadlikkuse tõstmisele arengumaade probleemidest ja Eesti inimeste seotusele arenguriikidega. Ootame kõiki noori, kes lisaks kohalikus projektis osalemisele on huvitatud ka teavitustööst.”

2015. aastal saab kandideerida kümnesse projekti:

  • Gruusia: kaitsealade turundusstrateegia koostamine
  • Ukraina: traditsiooniliste viinamarjaistanduste taassünd linnapargis
  • India: orgaaniliste kangaste ja looduslike toodete tutvustamine ja turundamine
  • Nepal: tervikliku küla rajamine
  • Kamerun: oskuste arendamine ja Põhja-Lõuna kogemuste vahetamine
  • Kamerun: keskkonnaklubid lastekodudes
  • Kamerun: veebisisu loomine ja kogukonna raadiosaadete edastamine
  • Keenia: noorte toetamine ja neile eluks vajalike oskuste õpetamine
  • Malawi: tüdrukute harimine seksuaaltervise teemadel
  • Ghana: noortele ja leskedele inglise keele ning käsitöö õpetamine

Projektidesse kandideerimine on avatud kõigile 21-30aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Osade projektide puhul on oluline ka vene keele oskus. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 30. jaanuarini 2015.

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

Projekti koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastustaotlus on esitatud Välisministeeriumile. Lisainfo kandideerimise ja varasemate GLEN vabatahtlike kohta leiad siit.  Jooksvat infot konkursi ja vabatahtliku töö kohta leiab ka FB lehelt.

Lisainfot GLEN projekti kohta saab aadressilt piret@terveilm.ee

Tunnusfoto: GLEN 2013 Annmari Eespäev

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee