Terveilm

GLEN kutsub noori vabatahtlikeks arengumaadesse

18.12.2013

GLEN Eesti projekt saadab 2014. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Birmas ning Aafrika ja Kesk-Aasia riikides.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Piret Hirve sõnul on projektil kaks eesmärki. “Esiteks osaleb noor kohalikus projektis, toob kasu sealsele kogukonnale ja saab ise hindamatu kogemuse. Teiseks aitavad kodumaale tagasi tulnud noored tõsta Eesti inimeste teadlikkust arenguprobleemide keerukusest.“

2014. aasta on eriline, kuna Eestist läheb arengumaadesse kõige suurem arv GLEN vabtatahtlikke. Kandideerida saab kümnesse projekti:

  1. Aserbaidžaan – poliitikate arengu uurimine
  2. Tadžikistan – turismi arendamine
  3. Kõrgõzstan – noorsootöö maapiirkondades
  4. Birma/Myanmar – kogukondlik haridus noortele
  5. Malawi – naisettevõtluse arendamine
  6. Kamerun – keskkonnaklubid Buea lastekodudes
  7. Etioopia – naisettevõtluse arendamine
  8. Kamerun – kohalike algatuste sidumine
  9. India – noorte tööhõive edendamine
  10.  Keenia – HIV/AIDS ennetustöö

Etioopia - Katariina Rebane

Etioopia käsitöö. Foto: Glen 2013 Katariina Rebane

Projektidesse kandideerimine on avatud kõigile 21-30aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Osade projektide puhul on oluline ka vene keele oskus. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi 22. jaanuarini 2014.

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

Projekti koordineerib Eestis Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastuseks on esitatud projekt Eesti Välisministeeriumile. Lisainfo kandideerimise ja varasemate GLEN vabatahtlike kohta leiad aadressilt www.terveilm.ee/glen/ Jooksvat infot konkursi ja vabatahtliku töö kohta leiab ka FB lehelt www.facebook.com/glenestonia

Lisainfo:

Piret Hirv
MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud
glen@terveilm.ee
+372 508 7043

 Esilehe foto: Malawi. Glen 2013 Kadri Kakkum

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee