Terveilm

Kultuurikatlas alustab aruteluõhtute sari “Mõtteid inimeseks olemisest”

01.03.2017

Hommikud on üha valgemad ning õhtud aina pikemad, linnud laulavad ja loodus tärkab. See tähendab vaid üht – õhus on tunda kevadet!

Kevade saabumist tervitavad ka meie tublid 2016. aasta GLEN vabatahtlikud Maia, Irina, Johanna, Mari ja Kristiina, avades 1. märtsil kell 18.00 Kultuurikatlas fotonäituse “Naised naiste pilgu läbi”. Kutsume kõiki vaatama, millised on lood naistest Kamerunis, Tansaanias, Nepalis, Ghanas ja Gruusias. Näitus on avatud aprilli keskpaigani.

See ei ole veel kõik, sest märtsikuu jooksul toimub Kultuurikatlas aruteluõhtute sari “Mõtteid inimeseks olemisest”. Kokku toimub sarja raames neli arutelu, mis kõik käsitlevad erinevat teemat. Loodetavasti leidub sealt kõigile midagi meelepärast!

Esimene vestlusõhtu toimubki juba 1. märtsil kell 18.30 teemal “Vabatahtlikkuse võlu ja valu”. Sellest, kas vabatahtlik töö toob alati kasu või võib teha ka kahju räägivad Maia Klaassen (GLEN 2016 vabatahtlik Kamerunis), Janika Tamm, MTÜ Mondo vabatahtlike koordinaator ja Peeter Vihma, 2008. a. GLEN vabatahtlik Keenias. Pärast arutelu näidatakse inimlikkuse ja inimeseks olemise temaatikat lahkavat filmi HUMAN esimest osa.

Teine vestlusõhtu toimub 5. märtsil kell 16.00 teemal “Inimesed tehiskeskkonnas”. Arutelu veavad 2016. aasta GLENid Johanna Liblik (Nepal) ja Irina Evseeva (Tansaania). Täpsemalt räägitakse kuidas on omavahel seotud väärtused, areng, reostus, tehisruum ja tarbimine. Linastub ka filmi HUMAN II osa.

Kolmas arutelu on 8. märtsil kell 18.00, mille teemaks on väärtushinnangute, elu mõtte ja kultuuritausta seosed. Vaatame korraks kultuuri pealmistest markeritest, lippudest, rahvariietest ja rahvustoiddust sügavamale. Arutelu taga on 2016. aasta GLEN Gruusias, Kristiina Roosild. Linastub film HUMAN III osa.

Neljas arutelu toimub 12. märtsil kell 16.00 kus uurime, miks on feminism Eestis ropp sõna? Arenguriikides kipuvad naiste õigused vähemalt kontseptsioonina palju enam “püha lehma” staatuses olevat.

Üritust korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud ja GLEN 2016 vabatahtlikud. GLEN projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest. AKÜ tuhat tänu lähevad veel Kultuurikatlale kui heale koostööpartnerile. HUMAN film jõuab teieni tänu Vivien Dasset’le (assistante responsible projet HUMAN) ja Julia Schultele (France Télévisions).

Kohtumiseni Kultuurikatlas!

Foto: Arengukoostöö Ümarlaud

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee