Terveilm

In English

Mida me teeme

AKÜ eesmärgid on suured — soovime, et kestlik areng toimuks kogu maailmas. See tähendab, et majandusest võivavad kõik, loodus ei saa otsa ja ühiskondades väärtustatakse inimesi. Nii suured muutused on võimalikud, kui selle nimel töötavad koos nii riigiasutused, erasektor kui vabaühendused. Meie olulisemad tegevused ongi need, mis kaasavad ja koondavad kogukondi ning toovad tähelepanu seaduste muutmise vajalikkusele.

Siit saad teada, millistes projektides AKÜ osaleb.

Huvikaitse

AKÜ huvikaitse aitab tõstatada kestliku arenguga seotud teemasid poliitikates. Me pakume probleemidele lahendusi ja oleme riigile head partnerid, kes sellegipoolest küsivad vahel ka valusaid küsimusi. Ikka selleks, et Eesti ja maailma elu muutuks kestlikumaks ehk hoiaks loodust, väärtustaks inimest ja toetaks majandust, millest võidavad kõik.

Koalitsioon kestliku arengu heaks

Koalitsioon koondab Eesti ettevõtteid, vabaühendusi ja riigiasutusi, kes tegutsevad maailma kestliku arengu eesmärkide nimel. Koalitsiooni eesmärk on saada koostööplatvormiks, mille raames saaks iga liige aidata kaasa kestlikuma maailma loomisele just talle sobival moel.

Teadlikkuse tõstmine

Räägime kliimamuutustest, inimõigustest ja demokraatiast ning teeme seminare ja töötubasid ka väga praktilistel teemadel. Mida kinkida jõuluks või sõbrapäevaks? Kuidas permakultuuri abil linnaaias loodust hoida ja endale toitu kasvatada? Milline on karastusjookide mõju loodusele ja inimesele ning mida selle asemel juua?

Poliitikate sidusus

Kõik EL ja Eesti seadused peavad olema omavahel kooskõlas ja suunatud vaesuse vähendamisele ja kestliku maailma hoidmisele. Näiteks, ühelt poolt annab EL arenguabi, kuid samas soodustavad osa ELi poliitikad arengumaade vaesumist. Ka Eestil riigil on kohustus jälgida, kuidas meie otsused mõjutavad inimesi üle kogu maailma. Selleks teeme poliitikate sidususe uuringuid ja anname soovitusi seaduste muutmiseks.

Töö AKÜ liikmetega

Katusorganisatsioonina hoolitseme enda liikmete eest – korraldame spetsiaalselt meie valdkonnale loodud koolitusi, võimalusel pakume väikeseid rahastusprojekte ning hoiame arengukoostöö ja kestliku arengu teemalisel seadusandlusel silma peal.

Töö kogukondadega

Käime kogukondades üle Eesti ja tutvustame mänguliselt kestliku arengu põhimõtteid. Soovime näidata, et levinud müüdid arengukoostöö, vaesuse ja ebavõrdsuse kohta ei ole tõesed.
Meie külaskäigud tekitavad alati arutelu praeguse majandussüsteemi, tarbimisharjumuste, väärtuste ja keskkonnahoiu teemadel.

Teabekeskus

Estonian Roundtable for Development Cooperation (acronym: AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation or have expressed interest towards that topic. AKÜ’s main goal is to work towards sustainable future, read about AKÜ’s main activities below!

AKÜ’s members can be Estonian not-for-profit organizations and foundations, active in the field of sustainable development. The highest decision-making body is the General Assmebly. AKÜ also has a Council responsible for strategic planning and deciding on daily matters that cannot be brought to the General Assembly. AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. The statute is approved by the General Assembly on May 14, 2009 in Tallinn. Our financial year lasts from January 1 to December 31.

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Tallinn, Telliskivi 60a, 10412
A3 building
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Gea Kangilaski – Secretary-General, gea@terveilm.ee