Terveilm

Agne Kuimet: põlismetsade hävitamine ja lapstööjõu kasutamine ehk milline on šokolaadi tegelik hind?

16.02.2022

Meie maksame poes šokolaaditahvli eest mõnikümmend senti kuni paar eurot. Enamik kakaofarmerid elavad aga allpool globaalset vaesuspiiri.

Sõbrapäevanädal on Põhja-Ameerikas ja Euroopas üks peamisi ostupühasid – jäädes napilt alla mustale reedele, jõuludele ja viimastel aastatel ka küberesmaspäevale. Šokolaadid ja kompvekid on üks peamisi sõbrapäevanädala müügiartikleid, kuid teame ju paljud ka omast käest, et kingitud maiused kipuvad vahel ka seisma jääma ning hiljem prügikasti lendama.

Selle eest on karmis tööstuses makstud aga otseses mõttes higi, vere ja pisaratega – läbi sunnitöö rakendamise, lapstööjõu kasutamise, põlismetsade hävitamise ja tervistkahjustavate töötingimuste. Meieni jõuab see kõik aga mõnekümne sendiste kuni paarieuroste šokolaaditahvlite näol. Ehk siis lühidalt – mis on roosa prügi hind?

Loe edasi: https://roheportaal.delfi.ee/artikkel/95916415/agne-kuimet-polismetsade-havitamine-ja-lapstoojou-kasutamine-ehk-milline-on-sokolaadi-tegelik-hind

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee